| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU!
Mama mea vitregă este bipolară și-mi face tot felul de necazuri:pune fire de păr în buretele de vase și spune tatei că sunt firele mele,oprește mașina de spălat haine și dă vina pe mine că am oprit-o,mă înjură,și dacă îi spun tatei el nu mă crede.
Îmi vine să mă înfig în părul ei și s-o bat de-i zboară fulgii
Tata a adus o nebună în casă, s-a însurat cu o bipolară.
Spuneți-mi cum să rezist să nu mă înfig în părul ei?

14 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Nebuna aia e mama ta.
Ai grija, aschia nu sare departe de trunchi.winking happy

| anonim_4396 explică (pentru cristi202):

Am spus că este mama mea vitregă, deci nu poți spune că așchia nu sare departe de trunchi dacă este vitregă

| Jonathan81 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ignorăi pe ăștia și dăi bătaie la nemernică făo să-i fie frică de tine no să te mai deranjeze! happy

| sierra1 a răspuns:

"Mama mea vitregă este bipolară... oprește mașina de spălat haine și dă vina pe mine "

știu eu...chiar așa să fie? uită-te și tu aici dar prefă-te că nu te (re)cunoști

https://www.tpu.ro/......-acum-imi/

https://www.tpu.ro/......mi-a-spus/

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Spun adevărul, tu mă faci pe mine mincinoasă?
Mă iei de proastă s-au ce?

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

" VioletaViviana:...tu mă faci pe mine mincinoasă? Mă iei de proastă s-au ce?"

violența ta (verbală cel puțin) mă face să cred că mă-ta aia vitregă, e foarte echilibrată. Eu zic să te uiți oleacă in oglindă

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Tu știi doar să critici, mai bine uităte tu o leacă în oglindă

| Mosotti a răspuns (pentru sierra1):

I-am raspuns la ambele topicuri si am lamurit-o sper. Dar ce zice aici, luam de real si i-am zis ce sa faca.

| Mosotti a răspuns (pentru sierra1):

Nu conteaza fizicul in acest subiect, deci aia cu oglinda nu are treaba, noi luam de adevarat ce spune si ii dam o indrumare, nu cred ca punea intrebarea daca nu era adevarat, ce interes avea sa nu zica adevarul?

| Mosotti a răspuns:

Pai spune-i tatalui ca duci parul la analize si se va vedea ca e al ei, insista, si te va crede, sau poate chiar sa faceti analiza, iar daca ea refuza sa dea par de la ea, e clar ca minte.
Ca va trebui sa dea si ea par ca sa se compare analiza genetica.
E f simplu.

Filmeaz-o, aduna probe si arata-i tatalui, fi fata desteapta, filmeaz-o pe ascuns f discret cand face tot ce face, cand zice ce zice.
Eu nu stiu de ce n-ai facut asta pana acum, urmareste si prinde-o asupra faptului fara sa stie.

Dupa aia il chemi pe taticu` si ii arati tot.
Sau cheama un prieten sau pe cineva sa monteze camere in casa asa ascunse, si iar o prinzi, bine, asta e mai greu ca va trebui sa platesti toata lucrarea.
Sunt metode, doar sa vrei.

Si pana la urma daca te infigi in ea, merita! Dar intai incearca cum am spus. Ca nu stiu cat mai rezisti.
Si daca tata vede, va crede.

| 1997onur a răspuns:

Sa vorbiti ca doi oamenii maturi fara sa va certați.

| Ella66 a răspuns:

Inregisteaza tot sau fa i dovezi. E ceva imatur. Fa i dovezi calumea si arata i tatalui tau

| Ella66 a răspuns:

Poti inregistra timp de o sapt. Lasi pe recorder si tii telefonul dupa tine cand esti pe langa ea si te si filmezi cand pleaca si arati ce iti mai pune sau ce mai face ea

| BrainiaculEmoji a răspuns:

Ai putea să îți scrii un jurnal căruia să îți dezvălui emoțiile și să-l pui bine undeva. Te vei simți puțin mai bine, crede-mă.