| LoveTheNature a întrebat:

Bună, TPU! Marți plec în tabără și am câteva întrebări:

1.Ce să îmi iau în bagaj? Stau 6 nopți și 5 zile. Menționez că vom fi la Arieșeni, județul Alba, că vom avea un bal mascat, că vom merge la banchetul unora de clasa a-IV-a, că vrem să facem câteva farse și că vom face o petrecere în pijamale(vom fi trei fete la petrecere).
2.Ce farse să facem (trei fete) băieților?
3.Ce să fac în autocar? Drumul e foarte, foarte lung.crying Nu știu câte ore, pentru că vom face popasuri (destule). Plecăm Marți la ora 22:00 și ajungem tocmai pentru masa de seară. Menționez că sunt cu colegii.
4.Ce să ronțăi în autocar?
5. Ce să mănânc în autocar? Masa de dimineață și cea de prânz o luăm în autocar(oprim și mâncăm). Deci ce să mănânc? La masa de dimineață mă gândeam să iau niște grisine/covrigei și să beau 0, 25 l (cca) de ceai(în sticluță), dar aștept păreri.

Mersi anticipat. happy

6 răspunsuri:
| DeeDeeXD a răspuns:

1. Păi dacă mergi la un bal mascat pune-ți în geantă un costum sau o rochie și alături o mască care să-ți acopere fața.
Pentru banchet: o rochie drăguță și niște sandale, pantofi sau balerini care să se asorteze.
Pentru petrecerea în pijamale : pijamale laughing
2. La farse nu mă pricep, scuze. sad
3. Păi dacă drumul este foarte lung, ia niște cărți de joc cu care să te joci cu prietenii și telefonul și căștile ca să asculți muzică, poți să dormi în autocar, puteți spune bancuri, povești de groază, vă puteți juca adevăr sau provocare, Fazan...
4. Dacă îți vine rău atunci când ești în mașină, ți-aș sugera să ronțăi nilte covrigei, poți să iei înainte o pastilă care să te facă să nu-ți mai fie rău...și așa poți mânca mai multe chestii.
5.La masa de dimineață ia o sticlă de ceai (făcut acasă sau cumpărat) și mănâncă niște sandvichiuri (nu știu dacă am scris corect laughing ).
Eu am încercat să-ți răspund cât de serios am putut. Aceasta e doar părerea mea, iar dacă nu vrei nu mă asculta :*.

| DeeDeeXD a răspuns (pentru DeeDeeXD):

Poate că am greșit unele cuvinte, scuze! De exemplu : „nilte covrigei", în loc de „niște covrigei"... big grin

| LoveTheNature explică (pentru DeeDeeXD):

Mersi!

| DeeDeeXD a răspuns (pentru LoveTheNature):

Cu plăcere.

| SucDeMere a răspuns:

Nu vreau sa te ajut e doar treba ta nesimtito

| Stefan65 a răspuns (pentru SucDeMere):

Esti nebuna? Fata doar v-a cerut ajutorul. Daca nu vrei, nu o jigni