| anonim_4396 a întrebat:

Salut
As dori sa ma apuc de culturism,am niste nelamuriri daca ma puteti ajuta,as dori sa imi spuneti un program eficient dar nu epuizant de antrenament,cateva sfaturi despre alimetatie,suplimentele care mi-ar trebui, si o suma de bani necesara pentru acest sport.
Va Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Wehes a răspuns:

Alimentatie : 5 mese pe zi SOLIDE. ( Nu ciorbe si supe ).
Iti asiguri in fiecare zi un numar potrivit pentru tine de proteine si carbohidrati.
Suplimente : Eu zic sa mergi 1 luna - 1 luna jumate la sala, vezi cum merge treaba, vezi daca iti place si inveti cate putin din toate si abia apoi te gandesti la suplimente.
Antrenament :
http://www.culturism.ro/antrenament/
Suma de bani nu o stiu, iti calculezi tu in functie de ce cheltuiesti.

2 răspunsuri:
| baterie777 a răspuns:

Cel mai bine ar trebui sa ceri sfatul antrenorului de-acolo, dar ai grija, nu te suprasolicita si ar fi mai bine sa ai inaltimea pe care o doresti (o sa cresti mai greu daca faci culturism)

| skyrim2 a răspuns (pentru baterie777):

Da,intreadevar ai dreptate, dar in sala unde ma duc nu exista antrenor.