| anonim_4396 a întrebat:

Mie mi se pare ca sunt putin grasa.Am 38kg si am 1, 50. Imi puteti spune cum pot sa slabesc dar nu foarte mult.Si sa nu fie foarte greu am doar 12 ani.Sunt in clasa 5 si dac vreti sa-mi spuneti ca ar trebui sa nu mananc dupa ora 18 nu pot, pentru ce eu o invat dupa-amiaza si ajung acasa la ora 19 si mama ma obliga sa mananc. Ajutati-ma va rog.

3 răspunsuri:
| haiZI a răspuns:

Incearca sa mananci echilibrat:minim 4 mese zi, ideal 5
Mic dejun 7:00 cereale fittness+1fruct, 1salata cea mai importanta masa a zilei.
Pranj 10:00
Gustare 13:00
Gustare 16:00
Cina 19:00 sa fie ceva consistent din moment ce vei dormi 8-10 ore, timp in care nu vei manca nimic:ideal carne pui cu cartofi dulci+salata, sau ceva in genul.
Alergi in fiecare zi sau cu, 1 zi pauza intre antrenament, prin parc sau un loc menajat.pa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uite aici gasesti metode bune de slabit repede si sanatos http://dietapentrutine.blogspot.com

| Hortensia_3632 a răspuns:

Nu ești grasă!
Ai o greutate obișnuită și o înălțime normală pentru aceste kilograme.