| doggy123 a întrebat:

M-am ingrasat putin vara asta sad. Stie cineva un mod prin care sa slabesc(sa fac un corp mai frumos pentru fete) cat mai repede? Intru in clasa 8 si nu prea o sa mai am timp de sport acasa(abdomene, flotari etc).Iar daca tot suntem aici imi puteti spune ce exercitii sa fac ca sa-mi intaresc muschii de la picioare, abdomen si maini? Dau funda pentru cel mai bun raspuns! P.S. la prima intrebare spuneti-mi cum ar trebui sa mananc si cate(ce fel de exercitii) exercitii ar trebui sa fac pe zi sau orice sa ma ajute

Răspuns Câştigător
| Cosmin_Pana_1994 a răspuns:

Pentru slabit
-alergi zilnic minim 30 min
-te plimbi cu bicicleta ( ajuta foarte mult )

Mushii la picioare se fac prin genoflexiuni ( nu cred ca am scris bine ) si saritur ca mingea cu greutati in mana

Abdomenul se formeaza prin abdomene din ce in ce mai dificile

Muschii la mana se fac prin ridicarea greutatilor

| doggy123 explică (pentru Cosmin_Pana_1994):

Si flotarile nu ajuta la maini?

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru Cosmin_Pana_1994):

-alergi zilnic minim 30 min
nu are nici o treaba, fiecare alearga cat poate, ideea sa iti faci un obicei din asta, si sa alergi in fiecare zi. ca alerg 5 min sau 45 nu are nici o relevanta, in timp vei persevera

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

La varsta ta este contraindicata o cura de slabire, dar poti reduce cantitate de paine si de dulciuri, si la fel masa de seara. Poti sari coarda cat doresti, iti va prinde foarte bine.

| VasiDobie a răspuns:

Buna! Pai poti alerga seara, poti face exerciti zilnice si sa ti dieta.

| patry01 a răspuns:

Buna, incearca sa faci niste exercitii si in acelasi timp sa ti un regim. regimul consta in 5 mese pe zi adica 3 principale si 2 gustari. DIMINEATA
iaurt cu cereale intergrale(iaurtul cu cel mult 2% grasime) GUSTAREA 1-se ia de obicei la ora 11 si consta in2 bruschete cu rosii si o cana cu ceai sau cafea fara zahar SAU Salata de legume cu miez de nuca, 2 feli de paine integrala si ceai verde fara zahar. PRANZ-14:00- de obicei consta in carne slaba (pui, peste etc)si legume la gratar. GUSTARE2 se ia de obicei la ora 16:00 si consta in:2feli de paine integrala cu vinete fara maioneza SAU miezul de la 2-3 nuci Sau fulgi de porumb.si CINA se ia cu 4 ore inaine de culcare deoarece alimentele trebuie digerate, poti manca:supa de legume cu o felie de paine integrala SAU carne l; a gratar sau niste salate. Poti manca dulce o data pe saptamana in ce cantitate vrei.