| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu ce sa ma mai fac de cand am dat bacul si evident l-am picat la mate.nu e chiar punctul meu forte.ma asteptam dupa ce am dat la mate ca voi pica nici macar pe barem nu m-am uitat de teama. in fine... si ai mei ma streseaza tot timpul cu asta nu ma lasa in pace deloc orice discutie purtam imi zic despre bac si sunt suparati pe mine abia mai vorbesc cu mine de duminica...bani nici nu se pune problema sa-mi dea..nu stiu probabil au impresia ca traiesc cu aer. noroc ca il am pe prietenul meu care ma mai ajuta cum poate si am mai stat la el o zi sa se mai calmeze apele acasa..nu stiu ce sa fac sa multumesc pe toata lumea. i-am dezamagit stiu dar nu-i un capat de tara pentru ca il dau iarasi in toamna. eu zic ca mai importante sunt sanatatea, familia, persoanele dragi decat un amarat de bac. voi ce credeti? mi s-a luat sa stau stresata mi-e frica sa nu intru in depresie

Răspuns Câştigător
| cei7pitici a răspuns:

Daca ar fi sa trag o concluzie cred ca deja ai intrat in depresie. Matematica nu este pentru toti asta ar trebui sa fie clar. Conteaza sa vezi unde ai gresit si daca poti face ceva sa asimilezi cat se poate de repede acele lipsuri care ti-au tras in jos nota la bac.Si sunt convins ca nota ta de la bac este o consecinta a sistemului. Eu personal consider ca este o nedreptate ce se intampla la bac.Pentru a se evita si alte dezastre care urmeaza sa apara trebuie luate masuri urgente si anume bac-ul diferentiat.La un liceu tehnologic care pana acum 2 ani era o scoala profesionala nu poti cere unui elev care a intrat cu nota 2 sa ia peste 6 la bacalaureat. Nu trebuie sa fii suparata pentru ca vezi deja ca este un dezastru la nivel national.Incearca sa faci tot posibilul sa iei o nota mai buna la toamna.Si daca nu merge deloc orienteaza-te spre o scoala postliceala pana se vor calma lucrurile in Romania.Eu sunt convins ca incepand cu anul viitor bacul va arata mult mai diferit fata de cel de astazi. Sanatate si succes! Ai grija de tine.

| rastadoll a răspuns (pentru cei7pitici):

DA ai dreptate. sistemul asta educational e de tot... Asta e o sa incerc sa fac mai bine in toamna... si sper sa pice subiecte mai usoare. la m2 s-a dat mai greu ca la m1. daca imi pica varianta celor de la m1 garantez ca as fi luat. Mergem inainte ce sa facem. "razbim noi cumva la lumina"

| cei7pitici a răspuns (pentru rastadoll):

Mult succes!

| rastadoll a răspuns (pentru cei7pitici):

Multumesc!