| CristinaElena12 a întrebat:

Numele meu este Cristina si am 12 ani. Imi puteti spune va rog frumos ce este Falaca? Mami mi-a spus ca imi va face Falaca pentru ca am ridicat tonul la ea. Este vreo metoda de pedeapsa? Daca da atunci cat de dureroasa este? Mi-a spus ca imi va face Falaca maine dimineata.

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ia ascultă pronunția aici și vezi dacă (ți) se potriveste:
https://www.urbandictionary.com/define.php?term=falace

| CristinaElena12 explică (pentru sierra1):

Nu Falace! Falaca! Bataie la talpile goale ale picioarelor...

| danbnz a răspuns:

E naspa... RUN!
A glumit cu tine, deja te-a pedepsit, ai prins frica nu ai dormit toata noaptea, ai cautat pe google, intrebare pe TPU...
Cere-ti scuze, pupo si gata!

| Plato a răspuns:

Hei, cum a fost?

| sierra1 a răspuns (pentru CristinaElena12):

Dacă știi despre ce e vorba, de ce te mai deranjezi?

| CristinaElena12 explică (pentru sierra1):

Atunci cand am pus intrebarea nu stiam. Am aflat dupa aceea de pe Internet.

| CristinaElena12 explică (pentru danbnz):

As fi vrut sa fi glumit cu mine...