| AnDrE_5929 a întrebat:

Buna TPU pe 18 mai este ziua mea si o sa invit cam 18 copii nu stiu ce activitati sa facem nu vreau sa ne plictisim puteti sa ma ajutati plz funda

5 răspunsuri:
| SweetSecrets a răspuns:

-Adevar, provocare daca sau procent:X
-karaoke
-faceti pozebatting eyelashes
-sticluta:p
-sa dansati
-sa vedeti un film (comedie, de groazalove struck)
Astea sunt lucrurile pe care le puteti face, insa cel mai important lucru la o petrecere este dansul. Danseaza cu prietenii tai pe cele mai frumoase melodii:*! Distractie placutawinking!

| BEmanuel87 a răspuns:

Iti dai seama ca nu mi-ai spus cati ani ai, de unde esti (stii, e o diferenta enorma daca locuiesti la munte sau la mare), unde iti serbezi ziua (e diferenta daca ii chemi la tine acasa sau daca ii duci intr-un bar, sau la strand, stiu eu?). Da' cel mai mult ma distreaza 18 mai - 18 copii.

| AnDrE_5929 explică (pentru BEmanuel87):

Buna darklordmesiah, am 13 ani jumate stau in Bucuresti si ziua o fac acasa ca stau la vila.

| BEmanuel87 a răspuns (pentru AnDrE_5929):

Ah. Bun. O vila e un spatiu suficient de potrivit unei zile de nastere si activitatilor aferente ei.

Ceea ce trebuie sa iei in calcul aici e imaturitatea baietilor de varsta ta si hiperactivitatea fetelor. Baietii de varsta ta sunt niste idioti (la modul cel mai sincer). Vor avea tendinta sa se bata intre ei, sa se alerge, sa se scuipe (daca normele lor de bun simt sunt atat de scazute) chiar. Nu incerca sa ii atragi in jocuri care le cer sa stea concentrati. Baietii au multa energie fizica la varsta asta. Angreneaza-i in jocuri in care isi pot manifesta energia aia: leapsa, lupte libere (in joaca), orice activitati sportive la care poti sa te gandesti.

Fetele, pe de alta parte, desi beneficiaza si ele in mod relativ de energie fizica, tind sa fie atrase de activitatile care le permit sa stabileasca un mediu intim cu baietii. Preferabil jocuri de genul "urmatoarea carte" sau orice activitate pe porunci. De ce? Pentru ca ele simt nevoia sa flirteze cu baietii, dar vor sa o faca sub acoperisul unui joc. Adica sa para ca nu o fac din proprie initiativa.

| Saveryo a răspuns:

Muzica, Un Film bun, ada un amic care stie zice bancuri, pune glume de pe youtube, faceti jocul ala unde faceti misto intr'e voi dar cel care face misto sa nu uite sa faca si de el. Super cand eram copil ma distram pana dimineata la 7 si nu aveam nici macar PC sa nu mai vb de internet happy