| KwonJiyongParkJimin a întrebat:

Buna,TPU! Pe Facebook fie ca las un comentariu la o postare, fie ca dau like unei poze sau ma imprietenesc cu cineva, toate aceste lucruri apar in sectiunea Noutati a prietenilor mei. As vrea ca toate acestea sa nu mai apara in sectiunea Noutati. Cum pot face acest lucru? Dau funda celui mai explicit raspuns. Mersi.

3 răspunsuri:
| Catalinhhh a răspuns:

Nu ai cum... Asta este politica FB, prietenii tăi au posibilitate și chiar suportul de la FB să vadă ceea ce faci tu acolo.
Poți să îi scoți de la prieteni sau să le dai block, dar nimic mai mult... Sau zici să îți dea unfollow, deoarece ei au setat pe defaul sau chiar see first.

| KwonJiyongParkJimin explică (pentru Catalinhhh):

Ok. Am inteles. Poate ma poti ajuta cu altceva. Inainte cand cineva imi accepta cererea de prietenie, primeam notificare (X ti-a acceptat cererea de prietenie. Scrie ceva in cronologia lui"-sau ceva de genu). De ceva timp nu mai primesc astfel de notificare. Cand cineva imi accepta cererea de prietenie, imi apare la cereri de prietenie. De exemplu imi apare ca am 5 cereri de prietenie, dau click si scrie X, Y si Z ti-au acceptat cererile de prietenie. Dau click, dar nu imi apare decat una sau doua persoane din cele care mi-au acceptat cererea. Sper ca ai inteles ce vreau sa spun. Cum pot face sa primesc din nou notificari cand cineva imi accepta cererea de prietenie?

| Catalinhhh a răspuns (pentru KwonJiyongParkJimin):

Nu poți face nimic... Așa este noua structură Facebook.
Sper că te-am ajutat.