| chirchinel123 a întrebat:

Recent mi-am pus aparat dentar si deja mi s-au dezlipit 6 bracketi ( de o saptamana am aparat dentar) tinand cont ca nu am mancat nimic tare, i- am observat dezlipiti cand ma spalam pe dinti.
E posibil ca acestia sa nu fi fost lipiti bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Da... evident
trebuie sa mergi inapoi la dentist sa tii lipeasca

| Lovelypeaches100 a răspuns:

Ar putea fi posibil doar daca dintii tai sunt foarte strambi si este o presiune foarte mare, daca neglijezi tu cu alinentele pe care le mananci... dar in general nu ar trebui sa se dezlipeasca pana la urma estu un lipici extrem de puternic. Teebuie neaparat sa te duci inapoi la ortodont, daca tratamentul nu avanseaza, schimba ortodontul