| DeeDee817 a întrebat:

Buna! Acum 4 zile mi-am pus aparat dentar și s-au dezlipit 2 bracketi. Menționez ca am mâncat doar supa și iaurt, e din cauza mea sau nu au fost lipiți bine? Voi ați plătit când a căzut un bracket?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Iaurtul și supa se maninca și fara dinți, cum sa fie vina ta? Te duci, și nu te va costa nimic repararea.

| DeeDee817 explică (pentru cristi202):

Sa speram ca între timp mi-au mai căzut 2...

| cristi202 a răspuns (pentru DeeDee817):

"Ferice" de tine de ce dentist ți-ai ales... sad
Daca mincai nuci, alune, sau chestii tari, poate era de înțeles, dar după ce ai mîncat o gogoașă pufoasa... E clar cum și-a făcut medicul datoria.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai nu are de ce sa fie vina ta

| Frank51 a răspuns:

Eu mănânc alune și pâine prăjită și nu-mi cad, probabil nu au fost puse foarte bine. În 2 ani de când am aparatul, mi-au căzut doar 2 brackeți.

| Rienmedire a răspuns:

Stai linistita nu trebuie sa platesti nimic in plus, si eu am patit la fel la inceputul tratamentului, nu e vina ta daca ai mancat doar iaurt si supa, evident

| DeeDee817 explică (pentru Rienmedire):

Acum am mâncat o gogoașa și aia am rupt cu mana și s-au dezlipit fix ultimii 2 bracketi și am rămas cu sarma pe afara... Mi se pare mult sa se dezlipească 3, având in vedere ca miercurea trecută l-am pus sad

| Alexandra9272 a răspuns:

Nu va costa nimic, in plus nu au fost lipiți bine acei 2 bracketi, eu recomand sa te duci la dentist sa faca o verificare a bracketilor in caz de orice

| DeeDee817 explică (pentru Alexandra9272):

Sa sper ca nu va costa nimic...am fost la dentist (alt doctor) a zis ca poate sa fie din cauza ca am mâncat ceva...dar știu sigur ca de la supe iaurturi și piureuri nu îți pică. Se vede ca nu a fost lipit bine ca nu mai am lipiciul ăla pe dinte