| Rienutza1 a întrebat:

Buna Tpu...saptamana vitoare plec intr-o excursie cu colegii mei si inca o clasa,este prima excursie fara parintii, stiu ca e can ciudat dar voi fi in regula nu? Vor mai fi 4 profesori.
Vom pleca la piscina si dupa ne vom plimba prin oras vom vizita muzee etc, vom sta 2 zile ce ar trebui sa imi iau la mine si mai important sa imi RUCSAC sau O MINI VALIZA?

Răspuns Câştigător
| AlexCristi97 a răspuns:

Eu am fost mereu fanul rucsacului, asa ca nu as da niciodata rucsacul pe valiza. Pentru astfel de excursii, mai ales ca probabil mergi cu autocarul, eu recomand sa iti iei ceva rucsac/valiza...(daca esti fata probabil mai bine valiza ca e mai usor de tras dupa tine decat un rucsac pe care sa il cari in spate) si pe langa asta eu mereu ii luam un ghiozdan mic in care imi tineam ceva dulce sa am pe autocare, suvenirurile pe care le luam, aparatul foto poate, un sandwich, o geaca daca e inorat, un tricou de schimb poate (in principiu chestii pe care le vrei la indemana cat te plimbi, cat esti departe de valiza)

2 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

O sa fii in regula. Ia-ti un rucsac si pune in el lucruri necesare - haine si ce crezi tu ca vei mai avea nevoie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar dacă pleci fără părinți, asta nu înseamnă că nu poți să-i întrebi ce să-ți iei...
N-o să mori, calmează-te.