| Ursuleţ25 a întrebat:

scuze daca am gresit categoria. Nu le prea am eu cu florile, dar stiu ca daca la o persoana dai un anumit numar de flori, si nu stii ii poti da numarul de flori care se dau la morti. Ok. Intrebarea mea este : la o persoana e in regula daca ii ofer de ziua sa un buchet cu 3 flori, m-ai precis trandafiri? Sau trebuie sa fie 4. Mersi si astept raspunsurile voastre. Dau funda happy.

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Trei flori e ok. La morti se dau numere pare (2, 6, 20 etc )

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Cat este in viata, ii poti oferi 3, apoi schimbi cu 4.

| ana233 a răspuns:

Mai frumos zis e ca se ofera un nr. impar de flori ca cealalta persoana sa fie urmatoarea floare adaugata buchetului. ^_^

| KhaleesiD a răspuns:

PAR= se da la morti
IMPAR= se da cadou
Deci cadoul tau pentru ziua de nastere este buchetul cu 3 flori (sau 1, 5, 7, etc) tongue happy

| RoGaming a răspuns:

La morti se da numar par de flori, iar la vii numar impar.

| DenisaDeea26 a răspuns:

Un număr par de flori se dă la morţi şi un număr impar de flori se dă la vii.