| CosminBoss22 a întrebat:

Bună,TPU,(scuze pentru categorie), azi noapte l-am visat pe bunicul meu care a murit acum aproape 1 an chiar daca eu simt ca nu a murit inca,simt ca pot sa ma duc la el acasa si sa il iau in brate dar din pacate nu pot,azi noapte l-am visat si nu l-am vazut sau auzit in vis,din cate imi aduc aminte el urma sa vina la noi acasa dar cand a ajuns,inainte sa il vad in vis m-am trezit, ce inseamna asta?

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Înseamnă că încă nu te-ai obișnuit cu ideea că a murit și că nu o să îl mai vezi.
A fost doar un vis, nu trebuie să îi dai prea multă importanță.

| gemeni6226 a răspuns:

Inseamna ca il ai in suflet si daca exista o lume vie mai vie decat aceasta pe care o traim noi dincolo(asa am citit undeva)atunci si el se gindeste cu foarte mult drag la tine de aceea il visezi. Daca iubesti pe cineva si a plecat dincolo eu cred ca daca te gindesti la el cu drag el stie acest lucru zimbeste si iti apare in vis.

| ancaval a răspuns:

E doar un vis. Probabil te gândești la el mai des și de aceea îți apare în vis.