| stefaniabianca a întrebat:

Sper ca am ales o categoria potrivita...Anul acesta voi trece la liceu, pentru mine o schimbare uriasa! Vreau sa imi ziceti cum e prima zi, ce sentimente intampinati, daca v-ati gasit "marea iubire" la liceu...Tot ce puteti va rog sa imi impartasiti:*.Cea mai frumoasa povestioara are o mare fundita! love struck

5 răspunsuri:
| ReiVaN a răspuns:

In prima zi iti iei capace, asta rezulta din faptul ca pui asa intrebari pe TPU.
Apoi o sa te uiti pe ascuns la unu frumos, gagica-sa te vede, te bate.
Te dezvirginezi de la bal cand bei pana uiti cum te cheama si te intrebi de ce te-ai trezit a 2-a zi in spital / strada / acasa si nu-ti mai amintesti nimic si dupa iti dai seama ca-ti lipsesc chilotii.
O sa te apuci de fumat si o sa incepi sa te bati cu alte fete.
Just one word... AWESOME @@@@@!

| NoSmile a răspuns:

Buna!
E o zi ca toate zilele.
Vei cunoaste profesori care te vor insoti pe tot parcursul anului si colegii langa care vei merge timp de 4 ani.
Totodata te poti imprietenii si cu alte peersoane.
Cat despre marea iubirea, nu cred ca ai timp in cateva ore sa-ti dai seama de acest lucru.

| Puţifer a răspuns:

Serios? yawn Mergi la scoala sa flirtezi?
Ce poti intampina? Ca de obicei, vei da de mai multa munca ( invatat ), vei avea colegi noi, vei intalnii profesori noi s.a... Va fi greu primul an, dar daca vei fi tare, vei trece peste.
Cat despre '' marea iubire '', o poti gasi oriunde, nu neaparat in liceu. Si totusi, ma-ntreb, voi, fetele care treceti acum la liceu, asta va doriti? Sa cunoasteti baieti? Sfatul meu e sa te preocupe invatatul, nu baietii. Cel putin pana cand te vei acomoda cu '' viata de liceu ''.

| mariumarius a răspuns:

Este o zi ca ori care alta ...doar ca cu un pas mai aproape de terminarea scoli.

| JusTLiVe a răspuns:

Prima zi e la fel ca prima zi de gradinita sau scoala.Sentimentele..emotie,nerabdare sunt multe depinde.