| BlackDarkAngel a întrebat:

Sunt clasa a - V -a iar in sem. I am avut media semestriala 9, 64. In acest semestru mi-a iesit media semestriala 9, 82. Sunt sanse sa iau premiul I? Am inteles ca fiecare scoala, fiecare clasa are mai multe optiuni, se poate baza si pe alte criterii in legatura cu premiile. Dar daca este dupa medii, am sanse?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Conform Regulamentului, pentru premiul I, trebuie sa ai media peste 9.50. Daca, insa, mai sunt colegi cu medii mai mari decat a ta, premiile se acorda strict in ordinea descrescatoare a mediilor. Adica, daca ai colegi cu medii peste 9, 73, ei vor lua premiile I, II, III. Numai in cazul mediilor perfect egale, se acorda acelasi premiu tuturor celor cu media respectiva.
In ultima instanta, depinde si de cat e de convingator dirigintele cand comanda diplomele.

3 răspunsuri:
| VampireBlood a răspuns:

Dacă cineva are media mai mare: 9, 90/9, 96 presupun că ai lua premiul II.Depinde cum ai spus şi tu, de criteriile de acordare ale premiilor.

| SorinaSuciu a răspuns:

Asta depinde si de mediile celorlati dar in general daca ai medii mai mari de 9 iei premiu sau mentiune. SUCCES!

| BlackDarkAngel explică:

Multumesc lume! ...pana la urma am luat premiul I :*