| elenabianca23 a întrebat:

Eu stiu deja ce medii ar trebui sa mi iasă pe acest semestru. Nu stiu cum sa o calculez media semestrială. Îmi poate calcula cineva? Va rog mult. Mediile sunt : 9, 8, 8,6,8,9,8,10,8,9,10,9,10,10. Dau funda. Multumesc mult

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

În ce clasă ești de ai 14 materii?

| elenabianca23 explică (pentru corolav):

Buna, sunt in a7-a. Si am asa: Romana, mare, chimie, engleza, desen, fizica, dirigenție, franceza, tic, muzica, religie, sport, tehno, biologie, istorie, civică, geografie. Sunt mai.mult de 14

| Vanishgold a răspuns:

Le aduni pe toate și le împarți la câte sunt.