| EvaMariaSweet a întrebat:

sunt disperata si indurerata, deci dati raspuns URGENT!
Prietena mea de o viata ma necajeste mereu: ma injura, ma bate, ma scuipa, le spune tuturor baietilor din clasa ca sunt indragostita de ei sau ca-s lesbiana, iar cand ii zic sa inceteze spune ca-s egoista si ca asa e ea fericita, cu toate ca eu nu sunt! nu stiu ca sa fac, plang ore intregi acasa pentru ca o iubesc si pentru ca ma doare ce face! vreau sa stiu: are rost sa continuam prietenia sau o rup pana nu innebunesc! ambele optiuni ma dor. prima pentru ca m-ar face sa sufar in continuare iar a doua pentru ca o iubesc mult mai mult decat pe o sora, si stiu ca si ea ma iubeste!

6 răspunsuri:
| ionutzul31 a răspuns:

Rupe aceasta "prietenie".Ea s-a schimbat si incearca sa fii constieta ca nu prea are sanse sa fie cea de dinainte.

| Bunicul62 a răspuns:

Ptiu drace ca asa ceva nu am auzit "Prietena mea de o viata ma necajeste" Necajita te vad dar unde este prietena,Ca Aia este o primitiva mai trebuie impreuna cu fraierii aia de colegi sa vina imbracati in piei de oaie si cu bitele in spinare in loc de ruxacul cu carti.O lasi balta si gata este o fraiera asta nu este prietena, pai fata mosului daca pateam eu asa ceva la scoala luam biciul de la caii tatalui si ii snopeam, Eu nu am fost batjocura nimanui punct Termini bilciul si tai raul din radacina ca o sa ajungi sa nu mai ai incredere in tine si vor ride toti primitivii de tine e timpul sa zici ho.Pai fata mosului noi am fost 6 frati si nu ne ocaram din contra cind o lua unul pe spinare saream cu totii sa il scapam, Deci aia este mai rea ca sora vitrega este o tuta cu vorba buna sunt convins ca ai incercat Sa ii cersesti prietenia=nu ai mindrie Alege

| Mădăăăăăăăăăăăăăăă a răspuns:

Nu se merita. Incearca sa stai 2-3 zile departe de ea, si vei vedea cum se comporta. Daca intr-adevar tine la tine va veni sa iti ceara scuze. Daca vine si iti zice" De ce nu vorbesti bai cu, mine " ii spui foarte frumos "Aduti aminte, poate o sa iti ceri scuze". Ia-o intr-un parc, si adui aminte ce bine va era inainte. sigur o sa se emotioneze daca va tine la tine si iti va promite ca se va schimba, daca nici macar un sfert din lucrurile astea nu se vor intampla, mai bine ai lasa-o, nu merita efortul pe care il depui pentru ea. Cine e ea ca sa te faca pe tine sa suferi? sau sa te simti prost? Mai bine rupi orice legatura cu acea fata. Succes :*

| EvaMariaSweet explică (pentru Mădăăăăăăăăăăăăăăă):

Multumesc mult, nici nu stii ce lupta se da in interiorul meu! e bine ca in lume exista oameni ca tine care stiu sa pretuiasca un suflet nevinovat!

| DorothyAnn a răspuns:

Nu fi fraiera, zii ce te doare, zii ca-ti face rau, ca te doare comportamentul ei dar tu tot tii la ea, din ce ai scris tu reiese ca tu nu ai pterea sa fii suparata pe ea.Dar mai bine rupe o saptamana prietenia iar ea va vedea ce pierde, si-si va schiba comprtamentul radical! Succes si imi pare nespus de rau ca treci prin asemenea momente dificile!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E invidioasa pe tine din anumite motive care nu le intelegi si de aceea se comporta asa. Daca nu-si schimba atitudinea fata de tine, renunta la ea. Asemenea gesturi numai prietenie nu denota. Bafta!