| FyllPistruiatu a întrebat:

Tata are telefon Nokia 100. Il tot suna cineva pe numar ascuns si sa enerveaza si strica atmosfera in casa. Ce as putea sa fac sa respinga din prima nrle ascunse? Sau sa le puna pe silentios doar pe alea cu nr asuns?

2 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Păi dacă nu o să răspundă deloc la acel număr necunoscut atunci el o să înceteze să mai sune. Sau dacă îşi închide telefonul sau şi-l pune pe silenţios fără vibraţii. Sau dacă poate să le pună pe deconectat. Adică să nu mai aiba semnal când vrea el, depinde de telefon.

| SexyFrumushika a răspuns:

Pai nu stiu daca are in setarea telefonului, dar eu am un telefon Samsung corby si pot sa ignor nr necunoscute! vezi daca telefonul tatalui tau are aceasta setare de respingere a numerelor necunoscute! pup1