| Biby a întrebat:

sadVa fi cutremur in Romania.Am cautat pe Internet si am vazut la televizor si de atunci tot plang pentru ca va fi primul meu cutremur. Locuiesc in Rm.Valcea.Si au zis ca va fi de 9 grade.Stau la bloc la etajul 3 si blocul este nou, are 4 etaje. Ce sa fac ca sa scap de gandul asta? Credeti ca se va intampla ceva rau incat sa mor? Imi estew foarte frica de asta.Plang si in somn.Va rog ajutati-ma! Fundita!

Răspuns Câştigător
| hominid dreak a răspuns:

Mai copii, nu mai cascati gura la prostiile spuse de diversi tampiti pe la tv ca da cosmarurile peste voi. Vorbe din astea spun si politicienii la electorale.

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Eu mi-am luat si ochelari HD pentru cutremursmug
Chem niste prietenii, facem un gratarel inainte de cutremur, bem niste berule si ne trezim cand cutremurul a trecut

| clauss a răspuns:

Te invit la mine in ialomita, e o zona sigura, nu ai dc sa te temi

| Biby explică:

Scuzati-ma, este in loc de estew.

| foxi a răspuns:

Fii seriosa si lasa frica, daca e sa mori, te ia dracul si din altar.de laga popa!

| iuddavali a răspuns:

Daca va fi de 9 grade, putine cladiri din Romania vor mai ramane in picioare. dar pentru orice cutremur "banal" putem invata de la japonezi ce sa facem, cum sa ne comportam http://www.semneletimpului.ro/......-2947.html

pentru ca avem ce invata de la ei.

| Kiyy a răspuns:

Mai eu zic ca ai o fobie laughing daca mori asta e thinking asa a vrut dumnezeu laughing. Dar te sfatuiesc cum s'ar zice sa nu mai pui botu la vrajeli din astea oh go on. Cand o fi. O fi si gata... thinking

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mai plângi și acum?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca va fi cutremur in Romania ca am trait clipe in 77 am vazut cum fugea pamintul de sub picioare asa ca degeaba fugim in strada mai bine stam in.casa degeaba il eu pe dom istrate la misto sa le fie rusine eii nu a. pris cutremuru din 77 a. venit specealistii. din toata tara sa vada vracea cum seprezinta raspusu meu sa nu iesiti afara din casa atunci. in. 77 nu afost anutat er.acuma este anutat si daca o. sa fie mai mare atunci i.place lui dumnezeu de noii acesta este destinu nostru lumea este rea atit am. avut de scris nu va panicatii cind vrea dumnezeu sa ne ea.

| ii a răspuns:

Vaaaaiiiiii...
Ce sensibila esti frateeee!
Chiar crezi in prostiile astea?
Numai cel de sus stie cand o sa fie cutremur...
Prostuto!