| anonim_4396 a întrebat:

TPU! Voi ce parere aveti de incinerare? Voi v-ati incinera? Vreau argumente.

Răspuns Câştigător
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Da, de ce nu? Sa vina nu stiu ce cretini si sa-si faca dupa nevoile pe mormant, sa vina sa deschida sicriu si sa caute banii care se pun acolo

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E o varianta buna decat sa stiu ca ma halesc viermii din pamant, numai daca imi fac cosciug blindat sa nu treaca de el, se mai putrezeste corpul si ramane intact dar incinerarea e o solutie buna, nu stiu daca ma vor incinera cei de la morga dupa ce imi examineaza cauza mortii, e greu cand stii ca nu ai pe nimeni sa te duca la mormant

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cred ca incinerarea DUPA moarte e cea mai igienica si mai buna metoda. Mai ales pentru cei ramasi in viata. Nu mai trebuie sa plateasca jdemii de taxe pe la cimitir, impozite si alte alea. Ca sa nu mai spun de popii care i-ar jupui.
Dar sa MA incinerez...Asta presupune sa-mi dau singura foc. Trebuie sa fii complet cretin ca sa faci asa ceva. Deci, nu! NU "m-as" incinera.

| anonim_4396 explică (pentru ardnaxur1961):

Tu te contrazici singura. In plus dupa ce mori ce naiba mai conteaza?

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu. Din pacate, doar ti-am raspuns la intrebare. Adica, la cum ai formulat-o, era singurul raspuns logic. Regrete eterne; cand o sa pui o intrebare logica, o sa primesti raspuns pe masura.

| anonim_4396 explică (pentru ardnaxur1961):

Raspunsul tau n-are pic de logica. Intai spui "Cred ca incinerarea DUPA moarte e cea mai igienica si mai buna metoda. Mai ales pentru cei ramasi in viata. Nu mai trebuie sa plateasca jdemii de taxe pe la cimitir, impozite si alte alea. Ca sa nu mai spun de popii care i-ar jupui." apoi zici ca n-ai face acest lucru niciodata. Nu are nici un sens. Pe de o parte consideri incinerarea o metoda buna, pe de alta parte zici ca n-ai face-o niciodata.

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru anonim_4396):

Omule! Tu ai intrebat: "voi V-ATI incinera?" Asta presupune sa te incinerezi SINGUR...Tu pe tine. Asta n-as face. Eu sunt de acord cu incinerarea pe care o fac profesionistii DUPA ce am murit deja si nu-mi mai pasa. Nu te poti incinera singur! Dupa ce ai dat in primire, se ocupa altii. Logica asta!

| anonim_4396 explică (pentru ardnaxur1961):

Ok. Ai dreptate, am gresit. Scuze...

| 愛日本 a răspuns:

Da,de ce nu?
De ce sa dau bani lui poapa si sa ocup spatiu si cand sunt moarta?

| Prezidentul a răspuns:

Da, de ce nu? Preferi sa dai banii la popa ca sa te ingroape si sa fii furat? Pariez ca majoritatea celor ingropati nu mai au bunurile in mormant...

Cat timp esti mort cui ii pasa? laughing

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu, nu și nu. Mi-e frică... : ))

| aumih16 a răspuns:

Nu stiu! nu mi-am dorit! si nici nu imi doresc! si oricum mai mult vedetele beneficiaza de incinerare!

| gotham23 a răspuns:

Jur, ca nu as face lucrul asta nu are niciun sens, mai bine pastrezi trupul, daca ai fost o persoana cunoscuta si populara, daca ai fost un molâu, nu stiu... fiecare dupa ce vrea... tu de exemplu poti sa o faci daca vrei, eu sincer nu vreau fiindca vreau sa imi pastrez trupul asa cum mi l-a creat Dumnezeu.Sa cresti mare si o seara cat se poate de buna.

| mgtow a răspuns (pentru gotham23):

Ramane scheletul dupa ce carnea e mancata de viermi