| sofiaaaa001 a întrebat:

Buna TPU! vreau sa imi fac curand un cont online la banca transilvania (nu sunt in Romania momentan) iar apoi sa imi ridic cardul cand ma duc in Romania. intrebarea mea este daca odata ce imi fac contul online si deci voi avea cardul digidal primit pe loc, cum anume imi pot afla numarul de cont (trebuie cineva sa imi transfere o suma de bani)? este pentru prima oara cand fac asta si e putin neclara situatia pentru mine, sper ca intrebarea mea nu suna prea neserioasa sau copilaroasa. Si inca ceva: dupa ce voi avea contul de la BT deschis, cum pot de asemenea folosi Apple Pay? imi adaug contul acolo, sau?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Când deschizi un cona la o bancă ți se comunică numărul contului.

| sofiaaaa001 explică (pentru sadrian46):

Ohh, okay am inteles. multumesc!