| pisicuta123456789 a întrebat:

Buna,TPU! Vreau sa o mai invat pe verisoara mea la engleza, stie destul de multa gramatica, vocabular dar mai am de lucuru la citit si nu stie sa construiasca propozitii. dar stie cuvintele respective ( care apar in propozitie) deci cum pot sa ii explic mai bine? pentru ca eu nu am idee.

6 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Mai intai de toate, si tu trebuie sa stapanesti limba engleza.
Cum o poti ajuta?
Ii propui in fiecare zi un numar de cuvinte in engleza pe care sa le invete.
Sa nu omiteti timpurile.Sunt foarte importante.

| pisicuta123456789 explică (pentru R0R0):

Stai linistit ca o stapanesc foarte bine! Dar cautam 'metode' de invatare...

| R0R0 a răspuns (pentru pisicuta123456789):

Linistita ** laughing

| pisicuta123456789 explică (pentru R0R0):

Eram pe telefon si nu ti am vazut poza. asa ca laughing nu iteleg motivul de ras

| R0R0 a răspuns (pentru pisicuta123456789):

Toti cred prima data cand ma vad ca sunt baiat.

| Maria_Elena_Chirca_1991 a răspuns:

Pe mine ma ajuta vizionatul filmelor in limba engleza. Depinde cat este de mica, poti incerca si cu desene animate.