| anonim_4396 a întrebat:

trebuie sa plec in Anglia cu sora mea care este minora, de ce acte mai am nevoie in afara de cazier, cerere cu acordul mamei, cerere cu acordul tatalui si buletinele in original.mersi

2 răspunsuri:
| VanillaBear a răspuns:

Daca vrei sa pleci cu avionul poti sa suni la aeroport si sa ceri informatiile necesaretongue Si eu sunt minora si am plecat cu sora mea mai mare in Italia si stiu ca a sunat la aeroport si s-a interesathappy
Sper ca ti-am fost de ajutor happy
P. S:Mie mi se pare ca ai cam toate actele necesaretongue

| rrrrrrrrrrrrrr a răspuns:

Acele 'cereri' trebuie sa fie facute si aprobate la un notar, altfel nu au nicio valoare. In afara de ce ai mentionat, nu mai ai nevoie de nimic.

In functie de cat de mica e sora ta, e posibil sa nici nu iti ceara toate actele alea..cand aveam 17 ani am trecut printr-o situatie similara si daca nu ma ofeream sa le arat eu toate actele, nu mi le cereau (la Otopeni). Dupa ce aterizezi in Anglia nu va trebuie decat buletinele, la fel si la intoarcerea in Romania.