| Gabriel_Adrian_Chirosca_1993 a întrebat:

Buna tuturor
Am si eu o intrebare: Credeti ca telechinezia ( puterea mintii) este adevarata? si daca da cum pot sa o studiez?
Va intreb asta deoarece de fiecare data cand pun pe cineva sa se gandeasca la ceva eu doar ma uit in ochii acelei persoane si stiu la ce s-a gandit. va rog ajutati-ma astept cat mai multe solutii.

3 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Telechinezia reprezinta miscarea obiectelor sau determinarea schimbarii starii lor cu ajutorul mintii, NU ce-ai spus tu. http://ro.wikipedia.org/wiki/Telechinezie

Deci n-ai nimerit termenii. Abilitatea la care te referi tu, citirea gandurilor nu se invata. Daca exista ea este o abilitate nativa.

| Gabriel_Adrian_Chirosca_1993 explică (pentru AlexanderAdrian):

Adrian eu am intrebat daca este adevarat cu telechinezia si daca da cum sa o studiez
am spus ca am o energie in mine specifica si cand tin palma deasupra lui atunci simte dureri sau caldura sau egal ce

| Miree a răspuns:

Telekineza nu este doar un mit şi este adevărată! Sunt oameni de specialitate înzestraţi cu acest dar. Nu e neapărat nevoie să o studiezi dacă ai deja acest dar; dacă nu îl ai. Cam greu să reuşeşti să dai de el. Nu toată lumea îmbrăţişează, să zic aşa, această " practică ". Sunt cărţi la editura All care te pot ajuta să studiezi, să aprofundezi dar nu te asigur că ai să reuşeşti să o stăpâneşti mai bine dacă citeşti!