| Curious2 a întrebat:

Buna tuturor, ce inseamna pentru voi "a trăi bine / a o duce bine?"

12 răspunsuri:
| KiduIcs a răspuns:

Din punctul meu de vedere, a trai bine înseamnă sa fii fericit, sa fii linistit, starea de bine a psihicului nu se poate compara cu nicio bogăție materială.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În primul rând sănătate înainte de toate! În al doilea rând să am o conștiință curată, să pun capul pe pernă liniștită noaptea și să mă trezesc fără temeri că am făcut ceva rău și o să mi se întoarcă. Și în al treilea rând să am comfort și stabilitate financiară

| Curious2 explică (pentru anonim_4396):

Foarte bun raspuns, Cristino, foarte bun.
Asta vrea si maica-mea.
Ce varsta ai?

| Celcestietot a răspuns:

A fi fericit.

| Curious2 explică (pentru Celcestietot):

Ce inseamna " a fi fericit "?
Ce faci, ca sa fii fericit?
Ce inseamna fericirea, pentru tine?

| mgtow a răspuns:

Bani, femei, masina & un animal de companie - la standarde inalte nu ieftineli

| Felissa13Eden a răspuns:

Sa am mancare, un pat, un acoperis deasupra capului si familia alaturi.Atata timp cat parintii mei sunt in viata, nu am nevoie de nimic altceva

| Celcestietot a răspuns (pentru Curious2):

Ma refeream la sentiment. Ce fac? Exact ceea ce simt ca este bine pentru mine. Ce inseamna? Ceva necesar, daca este constructiva in bine.

| StrongHeart a răspuns:

Sa fii sanatos, sa ai bani cat sa iti permiti sa traiesti lejer si cel mai important, sa ai oameni in jurul tau care sa te ajute sa te dezvolti ca persoana.

| CerealaCuOchi a răspuns:

A fi multumit de viata ta si de bunurile materiale pe care le detii, sa nu ai nevoie de lucruri esentiale pentru ca deja le detii

| Sofer a răspuns:

Secretul ca sa trăiești bine și sa fi fericit este sa ai bani și sa faci ce îți place.

| Mosotti a răspuns:

Pai in primul rand sa fi multumit de viata ta, implinit.
Pentru mine a trai bine e sa am familia langa mine, si sa am bani sa o duc bine sa-mi satisfac orice pretentie a mea.