| DarQueen a întrebat:

Buna tuturor. Propun un concurs de povesti de groaza. Scrieti cate o poveste de groaza. cea mai scary si interesanta, va primi o fundita.incepem de acum, timp de 3 zile. Succes la postat.

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Ceva m-a trezit brusc. Aveam inca ochii inchisi insa eram in alerta, nu stiam prea bine ce anume ma trezise, fusese un zgomot, o respiratie straina? Cineva, ceva era cu mine in camera, situatia era sufocanta de-a dreptul, inima a inceput sa-mi bubuie cu putere, imi zvacneau tamplele, gura mi se uscase. O sa fac vreun infarct, Doamne, o sa mor de frica, repetam innebunita.Am incercat sa ma misc insa n-am reusit, ceva ma tintuia in pat, o greutate imensa ma paralizase pur si simplu, trupul nu ma asculta, adrenalina nu-si facea datoria si reactia fugi-sau-lupta intarzia sa apara desi eu nu tineam mortis nici sa fug, nici sa lupt, tot ce doream era sa ma ascund sub plapuma, in intuneric sau in mine insami numai sa scap de senzatia cumplita ca ceva se afla in acelasi loc cu mine, privindu-ma... Incercam sa misc macar un muschi si nu reuseam insa creierul lucra cu furie si sute de ganduri imi alergau prin cap:cu siguranta e vorba de extraterestri, o sa fiu rapita, o sa faca experimente pe mine, na, eu care nu credeam in chestia asta cu rapirile, dar unde e lumina aia verde, parca erau lumini, ar trece chiar si prin pleoapele stranse, nu, nu-s extraterestri, oh, Doamne, e vreo paralizie ciudata ori vreo otrava stranie, o sa ajung pe masa de autopsie, o sa ma disece... De-atata CSI si Doctor G, medic legist stiam exact ce avea sa se intample...si eu n-o sa pot tipa, o sa simt si totusi nu voi putea tipa...De unde naiba otravuri ciudate, n-am mancat decat un kebab, din asta faci o toxiinfectie alimentara, nu paralizezi... Totusi nu-s nebuna, nici nu visez, e ceva in camera, nu indraznesc sa deschid ochii, nu mai aud nimic dar ar fi si greu cu vuietul din urechi, tensiunea mi-a ajuns cu siguranta pana-n tavan... poate totusi visez, ideea ma mai calmeaza dar nu pentru mult timp, se moare si in vis, ai citit in carti, ai vazut filme... wow! imi zboara gandul la Entity, filmul ala cumplit, spuneau ca e inspirat de fapte reale, a naibii sa fiu daca o sa stau sa fiu violata de cine stie ce forte intunecate ale raului...parca am de ales... Tatal nostru care esti in Ceruri...descopar cu groaza ca nu mai stiu continuarea dar aud ca din departare vocea bunicii de la tara, fa-ti cruce cu limba in gura, e un demon...brusc am o revelatie insotita de bucuria ca ma pot misca din nou, deschid ochii, nu e bezna asa cum ma asteptam, felinarul de afara e aprins, lumina trece prin jaluzele, nu exista colturi umbrite...si nu e nimeni... ori corect ar fi sa spun ca nu mai este nimeni acum? Totusi mintea mea prefera raspunsul stiintific, in timpul somnului apare starea de usoara paralizie care are rolul de a te impiedica sa te ranesti in timpul viselor, mecanism de aparare care este "defect" la somnambuli, uneori devii constient cu cateva secunde inainte ca acest mecanism sa se inactiveze, desi mie mi s-au parut minute bune...situatia asta a dat nastere la miturile despre incubusi/succubusi...demonii care ii posedau pe nefericitii adormiti care nu se puteau misca.Nu stiu daca a iesit suficient de horror, eu asa am simtit-o pe atunci, adevarul e ca nu ma pot dezbara de (auto)ironie, plus ca am povestit-o de atatea ori prietenilor incat intre timp au aparut si nuantele comice... ori nu-s facuta sa scriu in genul horror... sper doar sa nu se mai intample!

19 răspunsuri:
| elena a răspuns:

@bizarreboy esti de groaza, mai!

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Te doare capul?

| DarQueen explică:

Cei care nu vor sa participe, sa se abtina...

| Demise a răspuns:

A fost odata un mosneag care locuia intr-o casa, zvonurile spun ca ar fi murit ingropat de viu de o stafie in curtea casei.Casa a fost vanduta la o femeie cu un copil de 8 ani.Prima zi copilul s-a dus in gradina sa se joace iar cand a iesit din casa a vazut o groapa cu un om batran in ea si s-a dus repede la mama lui ca sa-i arate iar cand s-a intors groapa nu mai era in schimb era un buchet de flori de culoarea sangeleui.Mama copilului le luase si le puse in vaza in casa.Prima noapte copilul auzi ca cineva merge pe holul lung dar nu credea ca era mama lui pentru ca ea dormea in camera cu el, asa ca aprinse lumina si dupa aceea nu se mai auzea zgomotul acela.Mama lui se trezise suparata ca nu o lasa sa doarma. A doua zi mama si copilul se duse la o vecina din dreptul casei si ii povesti ce s-a intamplat, iar vecina ii zise ca cineva a murit in casa aceea ingropat de viu de o stafie si ca daca a luat florile acelea rosii va muri si ea ingropata de vie daca mai doarme o noapte acolo asa ca femeia cu cupilul se mutase cat mai repede si arse acele fori. Dar cine stie daca se va mai intoarce acel mos.

| hahahahah.asa.e.cum.spun.eu a răspuns:

Intr-o veche casuta, la marginea satuluy, locuia o batrana despre care se spune ca a murit si a fost ingropata in zidul casei! acea casa a fost vanduta unei famili cu 2 fete(una de 12 ani, una de 10). Fetele au ramas sa aseze lucrurile prin camera lor cand deodata se aud niste zgomote ciudate, iar fata cea mica vazuse pe cineva in oglynda! incepuse sa tremure nu putea nici sa vorbeasca.Au hotarat sa nu spuna nimanui, deoarece mama lor cu tatal erau o fam. saracacioasa si jumate din banii pentru casa i-au primit de la stat. A doua zi, noaptea, fata cea mare s-a trezit, cu toate ca centrala mergea, in camera lor era un frig de nedescris. A incercat sa readoarma dar nu putea pentru ca se auzea sunete de pian. S-a ridicat, s-a dus la pian, vazand-o pe mama lor cantand. Fata s-s speriat de maorte deoarece aceasta nu raspundea la nici o intrebare. Tatal fetelor a inceput dupa cateva zile sa se sperye, vazand ca soaia lui era tot mai ciudata.Noaptea mergea si canta la pian iar ziua se-nchidea in camera ey, citind dintr-o carte. Fete erau atat de speriate in cat le-a spus tataluy ca trebuie sa plece urgent dyn aceea casa pentru ca ceva nu e in regula. Tatal a negat complet, s-au hotarat sa ceara ajutorul unui preot.Soti acestuya, cand a sosit preotul s-a incuiat in camera, a spus ca nu vrea sa-l vada.Pana la urma a fost oblygata sa iasa, iar cand a dat ochii cu preotul, vocea ei s-a schymbat, facandu-se o voce groasa spunand :plecati, plecati din casa mea pana nu va fi prea tarzyu.Preotuls tya despre ce e vorba, le-a binecuvantat casa apoy a luat sotul ei, sa i spuna despre ce e vorba. Dupa ce a plecat preotul, a luat-o pe sotia lui convyngand-o sa plece de acolo, dar a spus ca nu pleaca orice ar fi pentru ca trebuie dezgropata.Cand a auzit spusele acesta a mutit si a fugyt la o casa alturata unde may traia o femeie care ia povestit ce se-ntamplase.Acesta si-a luat fetele si a plecat pentru ca nevasta luy nu mai vroia sa plece! Pana si astazi locuieste acolo.Lumea sune ca o vede in cimitirul de langa sat, colindand seara!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ieram la bunici in vacanta cand mi s-a intamplat asta stateam cu niste prieteni pe strada iera12 noaptea cand ca nicio data a trecut o baba care mergea parca fuga dupa cum stiam noi niciun batran nu iesa la ora aia neam uitat unul la altul si neam trezit si noi ca nisteprosti ca sa ne uitam unde merge dar cand sea oprit baba in fata iera un cimitir am stat putin si neam gandit ce sa facem sa intram cu baba de odata ce intra si ia soar sa plecam amfost cu toti de acord dar doar dracul ne pus sa mergem acolo ca altul nu cand am pus mana pe poarta baba sea intors si a intrebat cu un glas diabolic sigur vreti sa intrati noi ne uitam si nu stiam ce sa facem pana cand baba sea apropiat si sea lasat o cluga pe cap dar de ce sa nu intrati daca tot ati venit pana aici a deschis poarta si ne-a zis so urmarim am inat si am urmaruito pana la mijlocul cimitirului unde neam oprit si noi cand baba a soptit ceva si a inceput sa rada nea spus mare graseala ca ati venit aici stapane tiam adus ce ai vrut esti multumit nu am auzit nimic dar am vazun pe moartea cu coasa cum am vazut am crezut ca nise apropie sfarsitul si am inceput sa ulam si am loato la goana pana am ajuns acas nu neam oprit pana acolo le-am spus parintilor dar nici decum sa ne creada a spus ca facem vreo gluma peiei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-un sat era un cimitir.Se spunea ca prin el se plimba noapte Moartea.Cinci adolescenti de 18 ani hotarasera sa vada daca e adevarat.Pe 31 Octombrie(Haloween), la ora 11:59, doi dintre ei au ramas sa pazeasca poarta cimitirului, iar trei au intrat in el.La ora 12:00 cei de la intrare au auzit tipete, s-au uitat inauntrul cimitiruluisi, ia ghiciti ce se intamplase! Cei trei prieteni ai lor zaceau morti aproape de poarta! Cei doi de la poarta nu au spus intamplarea la nimeni, iar, peste 3 zile au murit.Aceasta este o intamplare reala! Va asigur!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intro seara de joi eu si prietena mea andreea am decis sa facem o petrecere in pijama.am pregatit totul.au sosit invitatii si am dat drumul la muzica.deodata semnalul sa bruiat si suna telefonul.se aude o voce subtire care spune''vin in seara asta dupa voi''. amluato drept gluma si am inchis telefonul.pentru ca eram singure la ea acasa am incuiat toate usile.se aude o bataie in usa.am incercat sa ne dam seama ce a fost.dormeam toate.se aude din nou telefonul.de data asta vocea spune''daca nu parasiti casa va vaoi''atunci am inchis. dimineata vedem ca laura lipseste. o cautam peste tot.cand ne intoarcem vedem ca si magda, ana si alice lipsesc si ele.in total ramasesem doarcinci.toate prietenele noastre au plecat acasa.in acea seara a fost ceea ce nu pot uita vreodata. o femeie intra la noi si ne spune ca''cele care au disparut nu se mai intorc niciodata si a plecat. dimineata cand ma trezesc o vad pe prietena mea plina de rani si plangand.cand incerc sa O RIDIC. FATA EI ERA ALBA SI RECE. O INTREB CE ARE SI IMI SUNE''AM MURItTTTT

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era o noapte sinistra...vantul batea si afara tuna.maria era in camera sa dormind.deodata se trezi pe un camp pustiu si avea senzatia ca cineva o urmarea.se intoarse sa vada cine era dar nimic.era doar luna cu razele ei care scaldau pamantul in baie de stele.maria striga o data dar ecoul ei parca napusti pamantul atat de tare se auzea.mai se intoarse o data in spate si ce sa vezi? o oglinda in ceata.maria se privi in oglinda dar mai vazu ca pe umarul ei este o mana rosie.isi facu semnul cruci, spuse o rugaciune, se ruga la dumnezeu si stransa tare de tot cruciulita de argint pe care o avea la gat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se face ca la tara la bunicii mei peste drum e o casa parasita.intr-o zi eu si prietena mea cea mai buna am mers sa vedem. bunicul a zis ca in casa aia o femeie de vreo 58 de ani a fost invadata de hoti.ne atasasem de locul ala.mergeam mereu acolo.intr-o zi am gasit o cheie si credeam ca este cheia casei.chiar era.am descuiat-o.noaptea cand plecam incuiam usa si ingropam cheia la loc. dimineata usa era descuiata si cheia pusa langa geam.am intrat pentru prima data in ultima camera chiar in ziua cand trebuia sa plecam acasa.cand am intrat in ultima camera ce credeti ca am vazut?
o faptura cu parul ciufulit, cu o haina asemanatoare cu o pijama, cu ochi rosii, cu dinti ascutiti, cu sange pe ea si cu gheare lungi. n-am apucat sa ma uit bine la ea.am fugit de acolo si i-am dat cheia bunicului. n-am spus nimanui de ceea ce se intamplase.cand am mai mers la bunicul n-am mai trecut nici pe langa casa aia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era o familie care in vacanta de vara au facut accident cu masina. tatal a murit. dupa un am mama era in bucatarie si copiii mancau afara.atunci l-au vazut pe taso intrand pe poarta. le-au cazut furculitele din mana.cand taso a ajuns la ei la masa copiii l-au intrebat
-tata, tu esti drak?
-DAAAAAAAAAAAAAAAAA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu si prietena mea andreea am hotarat ca ea sa doarma la mine. dar ei tocmai cu cateva zile in urma ii murise tatal.de cand a dormit ea la mine tot ma trezesc brusc la 5 de dimineata si aud cum imi bate cineva in usa si in ceam.prima data cand s-a intamplat credeam ca e fratele meu Radu.cred ca andreea mi-a lasat in casa strigoiul de taso, pentru ca el avea ochii albastri, dar si ea ii are tot la fel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La noi in clasa a venit o noua colega Casandra atunci cand eram clasa 4.Am mers eu la ea si ne-am jucat. Dar ceva era sinistru in acea casa.Hambaul era ars. Mi-a spus ca acolo a murit o baba arsa de niste hoti.Casandra a spus ca atunci cand pe baba aia au invadat-o hotii ea s-a ascuns in hambar iar hotii i-au dat foc. M-a invitat sa dorm la ea si am acceptat.pe la 12 noaptea fix ceva m-a trezit. M-am gandit si pana la urma trebuia sa merg la toaleta.Toaleta era langa hambar.Cand am iesit din casa am vazut o baba care radea isteric langa hambar.Chiar atunci am trezit-o pe Casandra si am plecat acasa cu bicicleta. Mie imi era frica sa nu pateasca Casandra ceva, dar si sa nu patesc eu ceva.Tot drumul parca ma urmare cineva. A dua zi doamna a zis ca Casandra a plecat din sat chiar in noaptea aceea la ora 12 jumate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era odata un barbat care isi insela navasta.nevasta lui a aflat si s-a sinucis in sufragerie.barbatul s-a insurat cu amanta care i-a devenit nevasta. ea s-a dus sa faca baie dar a auzit zgomote ciudate din sufragerie. s-a dus sa vada ce este si a vazur o femeie moarta, putrezita, plina de sange si parul negru si ciufulit. femeia aia era agatata de usa. a fugit in camera si cand l-a adus pe barbat nu mai era nimeni.in noapte aia femeia a tipat si barbatul s-a trezit si a auzit un tipat.nevasta nu mai era. a mers in sufragerie si le-a vazut pe amandoua.si pe cea pe care o inselase si pe cealalta agatate de usa.barbatul a mers afara si a vazut pe moartea care cara morti.atunci a iesit din casa fata pe care barbatul o inselase si arata la fel cum o vazuse noua nevasta a barbatului. apoi dupa ea a iesit si cealalta fata.barbatul a lesinat si s-a trezit la spital iar doctorii au spus ca are urme de coasa peste tot.barbatul s-a mutat sin casa aia, dar cosmarul lui continua...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era un spital de nebuni care era abandonat de vreo 2 ani.se spunea ca corpurile nebunilor morti mai erau inca acolo. un barbat a cumparat spitalul de nebuni sa isi faca vila.fica lui avea o camera mare si ciudata.acolo tineau nebunii ca sa ii lege de pat. unii chiar au murit in camera aia.in noaptea aceea fata s-a trezit si a descoperit o debara uriasa. a mers acolo. a vazut o cameruta unde sa auzeau lucruri ciudate. a vazut niste corpuri de morti catre erau purezite. a fugit si pe unde mergea in spatele ei se auzeau pasi. ea observasa ca unul dinte cadavre avea sange pe calcaie. a mers pe un coridor care semana cu o inchisoare.acilo se veate o femeie cu parul maciuca si care o privea in timp ce fuma.mai era un mos care bucatea un caine, o babuta care incerca sa iasa din cusca. a ajuns intr-o camera unde a vazut un nebun chel care avea sange pe calcaie. a fugit si nebunul in spatele ei. l-a chemat pe taso.cand l-a dus acolo nu mai era nimic. dupa 1 saptamana tatal si fica disparusera...
nimeni nu stia unde. unii ziceau ca cadavrele s-au ridicat si i-au omorat.altii credeau ca s-au mutat...
dar nimeni nu stia raspunsul sigur. poate ca tatal si fica mai sunt inca acolo, incercand sa plece... dar nu se stie.

ei bine asta a fost povestea, sper ca v-a placut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era o fata care o abandonasera parintii de mica.era la internat.cand a implinit 7ani incepea sa se comporte ciudat.cand era timpul sa doarma, cam pe la 10 ea statea langa pat si vorbea singura.cilalti copii o considerau nebuna. odata, sa zicem pe la 12 fix a iest afara si a incarcat sa plece. o angajata a vazut-o, dar nu a spus nimic.atunci,ce credeti ca s-a intamplat?
fetei ii crescura dintii mari.se inalta, i se facura ochii rosii.parul maciuca si ii crescuta aripi.
de dimineata ea a povestit sefei si a mai zis catrebuie ca fata sa plece de acolo.in noaptea aceea si sefa s-a uitat si a vazut-o. fata stia ca angajata o vazuse nu si sefa. a doua zi de dimineata pe la 8 sefa a gasit-o pe angajata moarta si despicata ca si cum cineva a taiat-o cu drujba.
sefa s-a speriat si a inchis internatul.copiii s-au mutat la alt internat.si acum,, sefa"incearca sa caute o explicatie pentru asata... dar nu a gasit nimic. dar lumea zice ca e nebuna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era odata pe vremea bunicii si bunicul ei care era stra, stra bunicul meu. bunica mi-a zis ca atunci cand bunicul ei a plecat in armata era straniu in camera lui. el murise in armata.si bunica a zis ca dupa 13 ani ea l-a vazut pe bunicul ei plimbanduse prin curte chiar in ziua in care a murit el.in ziua de 5 iulie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era odata un restauran in care a murit propietarasi nu mai aveau ce sa gateacasa si i-au lut organele si leau gatit pana cand politia a intrat in bucataria unde gateau si a vazut cadavre de la morga pentru ca detineu si un spital.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eram eu la prietena mea si ne jucam noi pe vale si era vara.ne jucam noi ce ne jucam, pana la urma mergem in clubul nostru secret pe care noi in constuisem. aveam si ngeam si usa.era cam cat o cabana pentru ca ne ajutase si bunicul ei. avem si salte de la un pat de doua persoane si ne-am hotarat noi sa dormim acolo. aveam o multime de lucruri acolo.pe la 12 noaptea ea dormea si eu mancam niste cipsuri. aveam si masa. aveam multa mancare si un ceas.aud eu ca bate cineva in geam. o trezasc si pe ea.am uitat sa mentionez ca si varul ei era cu noi. aveam si un pat de paie pe care il facusem noi.varul ei avea doar 3 ani pe atunci.si el s-a trezit si venise la noi acolo in pat. apoi ce sa vezi? un cap urat la fereastra.am iestit noi afara sa vedem cine esi nu era nimeni. aaaaa da cabana noastra era langa garla.am intrat inapoi.in garla murisera mai multi oameni dar mai multe femei.au inceput sa se auda multe voci si ne-am speriat.am fugit in casa.am mutat clubul de acolo si nu am mai dormit inel.inca incercam sa ne dam seama ce era dar nu reusim. oare se va mai intampla ceva? probabil...