| Secret1308 a întrebat:

sunt noua pe aici. Problema mea incepe cam asa, am avut o relatie de aproximativ 8-9 ani de zile, am trecut prin multe,droguri, alcool, certuri,despartit,impacat,inselat, tentative de suicid, cam tot si toate astea de ambele parti, adica nu doar eu sau doar el era nebunul. Ideea e ca ne-am si iubit foarte mult, eu prima lui; el primul meu. Acum un an de zile am decis sa ma rup de tot ce se intampla inclusiv de el si am plecat din tara definitiv. Aici mi-am revenit totul e super ok am o relatie de 5 luni de zile care merge foarte bine. Doar ca inca mi-e capul la el, e bine? oare ce face?(pastram legatura pe internet) simt ca traiesc in trecut, inca il visez noaptea; am momente in care plang de dorul vremurilor de atunci (in ciuda tuturor celor intamplate a fost cea mai frumoasa perioada din viata noastra). De ce nu ma pot rupe de tot definitiv? Cand voi putea merge inainte fara sa privesc in urma? si cum sa fac sa trec odata peste etapa asta care am impresia ca nu se mai termina? astept rasp voastre merci

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Punctul de atractie dintre,, el,, si,, ea,, nu a putut fi definit niciodata.Si cred ca e mai bine sa ramana asa.Dar prelungirea unei relatii atat de patimase, pigmentata si,, condimentata,, pana aproape de extrem, are farmecul ei pana la un anumit punct.Influenteaza negativ viitorul copiilor...Asta e, copiii.Un copil iti va insufla dorinta de liniste, de normalitate.Din preajma unui copil vei cauta mereu sa alungi violenta, agitatia si tot ce e negativ.Intrerupe orice legatura si vei incepe sa te linistesti.Pa.