| anonim_4396 a întrebat:

Am 18 ani si sunt intr-o relatie de aproximativ 6 luni, totul a mers si merge in continuare foarte bine, a fost prima mea relatie mai serioasa, primul baiat cu care mi am inceput viata sexuala etc. El este foarte atent cu mine si orice as face ma intelege si respecta..Problema e ca de cateva zile am inceput sa vorbesc cu un alt baiat si incepe sa imi placa de acel baiat..Acum doua zile am avut un moment de slabiciune si I -am spus prietenului meu ca ar fi mai bine sa ne despartim, dar tot in ziua aia ne am impacat pentru ca mi era foarte greu..Acum nu stiu ce sa fac de cand ne am impacat( acum 2 zile) nu am mai vorbit cu celalalt baiat, dar parca as vrea. Nu stiu de ce, poate ca in relatia mea s-a instalat monotonia si vreau ceva nou.Dar pe de alta parte nu cred ca ma pot desparti de actualul prieten, iar de inselat nu se pune problema pentru ca nu I -as face asta niciodata.Acum nu stiu ce sa fac, daca ati trecut printr-o situatie asemanatoare sau daca aveti vreun sfat sper sa ma puteti ajuta

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Mai mult sau mai putin constient, noutatea intriga si poate si atrage. Poate il crezi prea mototol, fiind prea cumsecade primul, sau nu esti multumita de calitatea sexului cu el. Potrivirea sexuala nu se realizeaza intr-o zi, ci in cateva saptamani, cateva luni sau chiar cativa ani. Discutati sincer despre toate astea, caci nimeni nu iti poate "garanta" ca al doilea sau altul vor fi mai buni, e doar risc cu miza mare. Si nu prea merita! Daca dupa sex, urmatorul te lasa imediat, iar primul, ranit si dezamagit, nu te va putea ierta si reprimi, ai idee de cat vei suferi?!

| ririririririririririririri a răspuns (pentru PsihoSex):

Cu cel de al doilea băiat îmi place doar sa vorbesc, e interesant, e genul de persoana cu care mi ar plăcea sa stau la discuții și cu care mă contrazic, e genul de băiat care îmi plăcea și înainte de a fi cu prietenul meu, nu cred însă ca s-ar putea ajunge la ceva serios cu el, tocmai de asta nu vreau sa risc, și nu e o problema legata de sex, pentru ca nu mă atrage neapărat în felul ăla...doar ca are acel ceva care mă enervează și mă intriga în același timp, totodată prietenul meu e băiatul perfect, singurul lucru care îi lipsește este exact chestia asta cu contrazisul, mie îmi place sa fiu sarcastica și cu el nu prea pot sa fiu.

| Artemisia a răspuns:

Atunci cand esti cu o persoana si mai intervine cea de a treia, iar tu incepi sa fii interesata de ea, inseamna ca prima persoana nu este suficienta pentru tine. Sa nu ignori aceasta chestiune, ar trebui sa reprezinte un semn de intrebare. Tu probabil iti doresti ceva nou insa iti este frica si nu ai curaj sa renunti la persoana care apartine trecutului. Iti e frica sa risti.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

FRATII MEI! PE POZITIII! LUATI NOTITE ATENTIE!

"totul a mers si merge bine", "este foarte atent cu mine", "orice fac, ma intelege si respecta" pana aici nimic neobisnuit, doar lapte si miere DAR! ATENTIE cum fetele se plictisesc de prea mult bine avem urmatoarele cuvinte: "problema e ca de cateva zile am inceput sa vorbesc cu un alt baiat si incepe sa imi placa de acel baiat", "ne-am despartit, dar ne-am impacat ca mi era prea greu"- aici fratele nostru A GRESIT LAMENTABIL! fratii mei noi trebuie sa fim uniti si sa le dam fetelor lectia ce merita cand aveti un astfel de caz in grupul vostru ajutati-l pe fratele vostru sa se autodisciplineze astfel incat sa nu MAI FIE BATJOCORIT INCA ODATA precum urmeaza: "nu am mai vorbit cu celalt baiat dar PARCA AS VREA"-rusine rusine, "s-a instalat monotonia, vreau ceva nou".
Halele maica sfanta vedeti fratii mei cand sunteti buni, cumsecade, intelegatori ce primiti? Sunt foarte nervos si ciuda cand vad ca fratii mei ajung bataia de joc a unor fete sclifosite. GARANTAT de era unul nesimtit, indiferent care o trata ca pe o MATURA NICI NU AR FI INDRAZNIT sa vb cu alt baiat. FRATII mei este momentul sa ne adunam puteriile si sa ne rugam pentru fratele nostru aflat intr-un scenariu jegos de teatru ieftin si plin de nesimtire. FRATELE nostru sper sa reusesti sa i-o intorci fetei asteia asa cum o merita. Dar daca tot ea il va parasi sa ii dea domnul unul sa nu o plictiseasca in asa fel incat sa regrete amarnic dupa fratele nostru iar acesta sa fie fericit in compania unei fete cu bun simt.
Ftele ca tine IMI PROVOACA SILA, nerusinato

| Emilian65 a răspuns:

Alergi dupa doi iubiti si pana la urma vei ramane singura.