| Curious2 a întrebat:

Buna tuturor, unde aţi vrea să trăiţi, la ţară sau la oraş?

7 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

La marginea unui oras.

| RKBlue a răspuns:

La oras.Dar nu in Romania. Tara asta,impreuna cu jumatate din locuitori, ma uraste.
Familia mea are o casa la tara si,chiar daca nu stam acolo,mergem des?(inainte de anul acesta mergeam si mai des)
Nu e cu nimic mai special la oras. Drumurile mai proaste(dar practicabile, probleme cu apa, murdaria, mirosurile, niciun loc de munca in localitate(decat ca vanzatoare sau injrijitor de batrani)
Aceeasi situatie ein 80% din satele Romaniei.
Da, sunt multe sate frumoase.Si atat.Nu ai ce sa faci, nu mai ai cu cine sa vorbesti, nu mai au viata...
Si orasele au problemele lor, dar majoritatea au drumuri bune, au apa curenta si locuri de munca(si cele mai mici care nu au, au in apropiere)

| Curious2 explică (pentru RKBlue):

La ce profil de liceu te-ai inscris, pana ala urma?
La REAL sau la UMAN?

| RKBlue a răspuns (pentru Curious2):

Sunt la real, de mai bine de 2 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As prefera un oras aglomerat in care nu se zbate lumea pentru hrana.

| Curious2 explică (pentru anonim_4396):

New York, Londra, Paris, Viena sunt asemenea orase?

| GigiCelMaiPeste a răspuns:

As vrea sa am casa sa locuiesc altceva nu ma intereseaza. a da si gagici