anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor, voi da funda! Am o mare problema, nu ma pot tine de un anumit program, in sensul ca mi-am propus sa fac ceva constructiv pentru mine, insa ispitele sunt mult prea mari sau, altfel spus, sunt mult prea slaba pentru a le face fata. Programul cuprinde mai multe parti, insa ceea ce e de retinut este ca dureaza doar doua saptamani si anume, ce a mai ramas din luna asta, nu pot spune ca e solicitant, dar ce stiu este ca-mi va aduce, daca-l voi respecta, incredere, multumire de sine. Deci, pe scurt, ce gen de comentarii as vrea si ce-oi aprecia eu cu o funda. Doar sa aduca raspuns la: Ce pot face pentru a ma putea tine de programul respectiv, cum pot trece de la teorie la practica, cum ma pot ambitiona, cum pot trece peste obstacole, cum pot sa-l respect, cum pot lupta cu delasarea? (n-as fi multumita de comentatori care prefera in locul unui sfat INTERESANT, STIMULATIV, hai sa zicem..."altceva", problema s-a dat, intrebarea e clara, n-astept decat un om care are darul de a convinge, bunavointa si intelepciune, zic :-D

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si cu ce te ajuta daca cineva iti spune ce sa faci si cum sa faci daca tu te consideri slaba si delasatoare? Trebuie sa-ti cunosti motivatia si sa ai vointa, trebuie sa lucrezi cu mintea ta nu sa o intorci impotriva ta si sa-ti spui ca nu esti capabila de anumite lucruri. Trebuie sa te ajuti pe tine din interior, nu sa astepti ajutor din exterior. E ca si cum ai peticii o constructie dar din interior cineva o demoleaza.
PS : nu mai posta din nou aceiasi intrebare, o sa ti se raspunda la un momendat si oricum intrebarile care n-au primit raspuns apar ca fiind primele dupa un anumit interval de timp
PS2 : Nu alearga nimeni dupa funde aici, doar unii copii
PS3 : imi e foame crying

0 răspunsuri: