| anonim_4396 a întrebat:

Bună,
Un băiat ar trebui să se epileze în zona axială? Sau nu contează acest aspect?
Băieții, vă epilați axial sau nu?

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nu e musai, ca la o femeie, insa ar fi bine sa te razi, mai ales vara. Arata destul de inestetic si nici foarte igienic nu e.

| Freya1 a răspuns:

Din punctul meu de vedere un băiat este un pic cam musai să se epileze subraţ şi în zona intimă restul rămâne la latitudinea fiecăruia.

| Steregoi a răspuns:

Nu ma epilez dar in schimb ma spal si dau cu antiperspirant. Avand par nu intra antiperspirantul sub piele pentru ca-l aplic pe par. Parul axilar are si el un rol bine definit si ateii il taie. Ei cred probabil ca daca-l taie evolutia va face ca sa nu le mai creasca par axilar.