| brokxy a întrebat:

Buna, va rog sincer sa imi dati un sfat dar sa nu radeti de mine. Am dat orasul de 5 ori si tot cad, nu ma pot orienta, toti instructorii spun ca sunt varza la condus masina si ca nu voi lua niciodata permisul. Un mijloc de transport m-ar ajuta fiindca autobuzul in zona mea nu circula peste tot. Daca încerc pe motocicleta este mult mai greu? Sau poate asa m-as descurca? (Stiu ca e mai periculos, asta e) Daca nu bicicleta... Sau pe jos banuiesc.
sad crying(

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bicicleta ar fi o solutie buna pentru timp uscat.
In rest, autobuzul sau maxi taxi.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Incepe cu bicicleta, apoi scuter. Intelegi traficul, iar peste 1-2 ani, mai incerci B-ul.

| floresdemayo a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Vezi că bicicliștii preferă trotuarul.winking

Poate ca isi face mai repede treaba cu niste role profesionale.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru floresdemayo):

Daca au pista. Altfel nu prea au ce cauta acolo...

| floresdemayo a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Caută să își păzească spatele.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru floresdemayo):

Punand in pericol pietonii...

| brokxy explică (pentru floresdemayo):

Eu as merge pe drum public langa masini sincer daca dau in mine putin imi pasa

| floresdemayo a răspuns (pentru brokxy):

"daca dau in mine putin imi pasa"

Nu mai gândi așa. sad

| Mosotti a răspuns:

Mai bine mergi cu autobuzul, tramvaiu si ce o mai fi, lasa-i pe altii sa conduca.
Ca nu esti de asa ceva, e f clar. Iar daca s-o intampla sa faci bine odata, nu se stie daca vei face bine si dupa aia in mod constant.

Si daca autobuzu nu circula peste tot, mergi si pe jos, mai faci miscare daca nu-s asa multi Km, de ex prietenu meu merge 1-2 ore pe jos.

Asta e, e spre binele tau, ca decat sa te incurajez sa faci ceva ce nu e de tine, mai bine nu, ca poti muri, poti sa te accidentezi iremediabil la o adica.
Unii nu au talent la condus pur si simplu.

Ca un om de care e condusu, nu pica de 5 ori, hai sa fim seriosi.

| lpavel a răspuns:

Nu te da batut! Am prieteni analfabeti care au dat examen de 11 ori si a 12 oara l-au luat! Deci continua pana reusesti sau se plictisesc ei de tine si te lasa sa treci... laughing

| NLS a răspuns:

Motorul e mai greu de condus decat masina. Si nu e vorba doar despre viata ta, trebuie sa gandesti in ansamblu.

Daca teoria o stapanesti si ai luat de fiecare data examenul teoretic fara probleme cu macar 24 puncte, exista sanse mari sa iei si carnetul.

DAR incearca NEAPARAT ce a indicat NapalmBurn:

"Incearca pe (masina) automata.
Si schimba instructorul."

Eventual si scoala, as recomanda eu.

Sa ai voie sa conduci doar automata nu e cel mai dezastruos lucru din lume. Eu dupa ce am facut scoala pe manuala (am luat din a treia, tot la traseu am avut niste probleme),
am decis ca vreau sa conduc doar automata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e normal sa iti spuna asa ceva.
Incearca pe automata. Si schimba instructorul.