| bulzz a întrebat:

vara asta merg in spania:X si cum o sa fiu la 1 km de mare o sa fiu cam tot ziua si as vrea sa imi ziceti cum sa imi tin ochi deschisi sub apastraight face
pentru. mine pare imposibilhappy si soramea de 7 ani sta cu ei deschisi numa eu nu pothappylaughing sau voi folositi ochelari de apap?straight face

2 răspunsuri:
| Firefly a răspuns:

Hm... mi-e imposibil sa cred ca poate tine ochii deschisi in apa sarata.Nu te sfatuiesc sa faci asta pentru ca ochii te vor ustura.(Nu mai spun ca daca apa e murdara ai putea sa iei un microb)Dar daca tii neaparat, te sfatuiesc sa iti cumperi niste ochelari speciali (vei avea o vizibilitate mai buna si nu te vor ustura ochii). Apoi incearca sa deschizi treptat ochii (Nu dintr-o data.)
(Eu tin minte cand am fost in Grecia, mi-a intrat apa de mare in ochi si m-au usturat foarte tare...Asa ca nu iti recomand:p...Acum depinde si cat e salinitatea)

| alexxy_8614 a răspuns:

Poi te bagi si ii deschizi incet daca nu iti place iesi repede. poti incerca intai cu ochelari si vezi ce se petrecepe apoi fara big grin Mie nu imi place cu ochii deschizi ca apoi ma frec tare la ochi de frica laughing