| Ralu_Raluka_1995 a întrebat:

Vara viitoare o sa vreau sa ma mut in Austria cu prietenul meu.
Atunci o sa am 17 ani dar in 11 octombrie o sa fac 18.
Si daca sunt minora o sa trebuiasca sa-mi dea parintii imputernicire ca sa ies din tara si oare ca sa ma inscriu la scoala pot sa faca o imputernicire pe prietenul meu?
Pt ca e clar ca trebuie sa semneze parintii inscrierea la scoala

3 răspunsuri:
| laSoledad a răspuns:

Vezi sa nu te pacaleasca respectivul, sa te duca prin zona aia cu alte scopuri. Sunt in presa astfel de cazuri. Fata avuse incredere in prietenul ei care voia sa o duca in straiantate, cand de fapt, a dus-o la produs.

| troleibuz a răspuns:

De ce te grabesti? Esti de etnie rroma?

| Ralu_Raluka_1995 explică (pentru troleibuz):

Nu sunt de etnie roma
Si nu ma grabesc pur si simplu asta vreau