| anonim_4396 a întrebat:

Buna!Vi se pare normal ca o persoana care imi este bunica si are 67 de ani sa ma faca in toate felurile,sa ma ameninte ca imi face aia si aia,sa imi spuna ca imi da cu telecomanda in cap si sa urle ca descreierata la mine fara sa ii spun nimic?
Eu cred ca nu...vreau si eu niste raspunsuri
Si niciodata cand ii spun si eu ce face si cate stiu eu si nu stie nimeni incepe sa se crizeze si sa spuna ca daca zic ceva ea nu mai mai tine la ea si ca nu o mai intereseaza de mine,ca sa ma duc la dracu...ma face proasta,nesimtita,tampita si detoate.Nu mai stiu ce sa fac si cum sa ii mai spun ca nu e frumos cum se coomporta cu mine... va rog dat-mi un sfat

11 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

A tâmpit-o bătrâneţea. I-ai spus mamei tale cum se comportă cu tine?

| BiancaDenisa a răspuns (pentru Rockart):

Pai daca ii spun ma paraste si ea ca cica o fac asa si asa...si nu ma crede, mama zice ca este batrana

| Rockart a răspuns (pentru BiancaDenisa):

Dacă e bătrână nu înseamnă ca are dreptul să se comporte aşa cu tine. Cum să te părăsească? Câţi ani ai?

| BiancaDenisa a răspuns (pentru Rockart):

Da,dar face asa doar de vreo 2 saptamani si la parinti nu imi prea place ca nu sunt obisnuita pentru ca eu am crescut la bunica de la 5 luni si imi facea toate poftele...eu am aproape 13 ani

| Rockart a răspuns (pentru BiancaDenisa):

Poate ai supărat-o cu ceva.

| BiancaDenisa a răspuns (pentru Rockart):

Nu am suparat-o, singurul lucru e ca sunt ff racita si am uitat azi sa imi iau medicamentele pe la 12 jumate si le-am luat la 2 dar de la aia pana la a ma face in toate felurile e cale lunga

| Rockart a răspuns (pentru BiancaDenisa):

Păi, asta înseamnă că îi pasă totuşi de tine dacă s-a luat de tine pentru atâta lucru. Sau a profitat de ocazie ca să te jignească.
Uite, eu spun să o ignori când începe să-ţi vorbească aşa şi să nu pui la suflet şi nici să nu-i comentezi. Cu timpul poate îi va trece când va vedea că nu-i dai atenţie...cine ştie. Dacă nu merge aşa şi nici nu îţi explică din ce motive, nu merită să stai cu ea şi să fi maltratata psihic în halul ăsta.

| BiancaDenisa a răspuns (pentru Rockart):

Da...am vazut ca m-ai sfatuit foarte bine,as dori sa mai te intreb cate ceva, daca se poate pe messenger, id meu: bianca. micsa

| allllexaaaa a răspuns:

Pai, discuta cu parintii tai si daca vrei sa ii vorbesti bunicii tale, stai la distanta.

| BiancaDenisa a răspuns (pentru allllexaaaa):

Da,dar bunica imi facea toate mofturile,imi cumpara orice, ma iubea si de la un timp se commporta urat, oare de ce?

| allllexaaaa a răspuns (pentru BiancaDenisa):

Nu stiu, poate are momente de nebunie, nu poti sa mergi cu ea la phsiholog? Sau sa discuti cu ea si intreab-o ce o deranjeaza. Ca un om sa fie trist si suparat, trebuie sa aiba un motiv, nu din senin incepe sa faca crize.