| Theola a întrebat:

Voi ce parere aveti despre lesbiene si homosexuali? Ar trebui tratati acesti "oameni"(nici nu cred de fapt ca sunt oameni) ca persoanele obisnuite? Adica e NORMAL sa vezi 2 baieti/fete sarutandu`se in public si sa ti se para normal, sa nu te uiti ciudat la ei? Voi ce credeti?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca ei sunt pur si simplu oameni cu o alta orienatre sexuala. Niciodata nu judec un om dupa orientarea sexuala, culoarea pielii sau religie. Ci dupa minte si inima. Si, in ierarhia mea de valori, mi-e rusine sa te numesc pe tine "om" (de fapt nici nu cred ca esti om).

| Messyhair a răspuns:

Logic ca m-as uita putin ciudat la ei.
Dar daca unul dintre ei mi-ar fi prieten/a l-as trata ca pe un prieten.
In fond, o prietenie nu se bazeaza pe orientarea sexuala.

Din punct de vedere religios, este strict interzis si este si pacat.
Este problema lor. Ei isi "cara" pacatul.
Cred ca ne-am face si noi pacate daca ne-am purta urat cu aceste persoane daca ele nu ne-au facut nimic personal.

Uneori, mai exista si confuzii de orientare sexuala care se intampla in adolescenta.Atunci incepi sa te descoperi.

Desigur, mai exista si bisexualii/bisexualele...

| mariuzik a răspuns:

Lesbiencele merg, poponarii ar tb tranchilizati pe veci happy

| ancuu a răspuns:

Eu nu cred ca e vreo problema...ar trebui tratati normal adica sunt si ei oameni si nu e nimic iesit din comun...eu sunt de acord cu homosexuali sau cu lesbienele

Răspuns utilizator avertizat