| AnonimaX19X a întrebat:

Bună, voi credeți în paranormal?
Eu nu sunt o persoană credincioasă, nu cred în Dumnezeu sau satana sau alte chestii.
Dar mi sa întâmplat ceva parnomal.
De exemplu :eram în camera mea și venise prietenul meu pe la mine, după jumate de ora a plecat la el acasă, când sa iasă pe ușa am văzut o umbră pe perete era în salopeta și pălărie ????. Eram în pat în acel moment și în gândul meu ziceam nu îmi e frică și a dispărut.
Am cautat orice scuza și întrebări dar NU. Vouă vi sa întâmplat?

2 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nici eu nu cred, dar am patit si eu faze d-astea de am ramas ' ba esti prost la cap?' am luat-o rational, nu am gasit explicatie, am ramas doar cu 'daca am scapat cu bine, nu ma mai intereseaza ce a fost'.

| eckblume a răspuns:

Creierul ne joaca feste din cand in cand. Ai vazut un nor sau o umbra care arata mai ciudat? Creierul incearca sa defineasca acea forma ciudata a obiectului, sa faca corelatii, asocieri si asa vezi un nor care arata ca o inimioara sau o umbra care arata precum un strigoi.
O explicatie ar fi legata de erorile perceptive...
Nici eu nu cred, desi cand eram mica aveam senzatia ca sunt urmarita cand mergeam pe drumul,, bantuit,,- o legenda urbana la mine in oras.
Acum totul poate sa fie in capul tau/nostru. Eu imi ziceam:,, doar mi se pare,,. Atata timp cat traiesc am control asupra corpului meu si nu ma tem de alte entitati.
***E super dragut documentarul,, Dosarele extraterestrilor,, de pe History care vorbeste despre cum extraterestrii rapesc femei incercand sa creeze o rasa hibrida.