| JustMeNck a întrebat:

Voi credeti in relatiile virtuale?

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cred în cele reale.
Pa, pa.

| Bacemi a răspuns:

Pana unul din cei doi nu face acel pas mare de a se muta in orasul celuilalt, nu putem vorbi de o relatie in adevaratul sens al cuvantului.
Dar asta nu schimba cu nimic posibilitatea existentei unor sentimente puternice intre cei doi.
Este o situatie placuta care ar trebui sa preceada pasul cel mare.
Conteaza foarte mult increderea.
In cazul in care cei doi incep sa isi cladeasca un viitor impreuna, e o relatie care poate fi deosebita. Pentru ca in fiecare zi vor experimenta ceva nou, se vor cunoaste mai bine, vor vedea cat de bine au reusit sa il cunoasca pe celalalt.
Eu recomand acest tip de relatii persoanelor mature care stiu ce vor de la viata si au stabilitate financiara si independenta fara de factorii externi. Desi nu e o regula, o recomand celor peste 25 de ani.
Cu toate astea, datorita nebuniei mai timpurie, intensitatea in sentimente e mai mare pentru cei mai tineri.
Ai tinde sa nu crezi pentru ca de cele mai multe ori nu merge si apare suferinta de ambele parti sau poate doar de una. Eu totusi cred in aceste relatii, insa cu precizarea ca trebuie avuta in vedere o continuitate, un plan sincer intre cei doi parteneri.

| darrio2007 a răspuns:

Nu.Este doar o comunicare.Si atat.

| LoVeIsMyAir a răspuns:

Depinde, sunt si cazuri in care cei doi se indragostesc pe net si traiesc o poveste diferita de dragoste.In general nu prea vezi cazuri fericite de genul acesta.In fine, never say never.

| zurick a răspuns:

Nu,cred ca relatiile cele mai frumoase nu sunt virtuale, pentru ca ei nu se cunosc la fel de bine ca in alte cazuri.

| KristalPop a răspuns:

Da, cred, am avut destule, dar toate s-au încheiat prost.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Sincer nu prea, mai bine în cele reale.
Te pup!

| karsivan a răspuns:

Nu, sunt doar un surogat al realitatii, un inlocuitor nociv.

| mihnea123abc a răspuns:

laughing...nu