| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa cumpar o crema de protectie solara ridicata si nu stiu nimic despre asta.Ce trebuie sa scrie pe ea? Aveti idee care e cea mai buna si cam cat costa?

2 răspunsuri:
| MuncaLaDomiciliu a răspuns:

Daca vrei o crema de calitate, incearca la o farmacie, si ceri una pentru copii, cu factor de protectie 40-50. Factorul de protectie, cu cat este mai mare, cu atat mai bine te apara de ultraviolete.Ca pret, o crema de calitate, cu factor mare de protectie poate fi intre 30-150 Lei, deci inainte de a te hotari, cauta in mai multe locuri, si intreaba farmacistele/vanzatoarele fara jena! Obiceiul lor este sa-ti recomande produse care nu se vand si vor sa scape de ele, deci insista pe FACTORUL de PROTECTIE si nu te lasa convins(a) de argumentele lor.Succes!

| Bondarel99 a răspuns (pentru MuncaLaDomiciliu):

Stiu cum fac farmacistele...l-am trimis mai demult pe tata sa cumpere si cum e el mai nepriceput la lucrurile astea, a venit cu o prostie de crema, cine stie ce i-or fi zis alea.
Oricum nu am reusit sa ajung la farmacii sa caut, dar ma duc si cer una cu spf +50.
Multumesc!