| lavinia1994 a întrebat:

Buna vreau sa dau bacul la chimie organica sunt la profilul stiintele naturii.din cate am inteles ai la alegere unele subiecte in functie de nivel. poate sa ma lamureasca si pe mine cineva cum sta treabaa?

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

La bac la chimie alegi doar daca dai chimie organica(clasele 10-11) sau chimie anorganica(9-12).Doar atat! Chimia anorganica e destul de grea, dar este logica si daca prinzi bine de la inceput o sa o stapanesti repede...