| mitzush a întrebat:

vreau sa ma ajutati va rog sa ies din starea asta:sunt de 3 ani cu el la m iubit enorm, ia m iertat chiar si bataile primite si jignirile pentru ca il iubeam enorm.acum dupa o cearta zdravana tot din cauza lui am stat despartiti 3 saptamana. apoi ne am impacat pentru 2 zile si mi a zis ca s-a saturat de mine si si a gasit pe altcineva. dar statea de mult cu ea. nu pot iesii din starea asta, nu pot mank nu pot trece peste.pe unde merg il vad cu ea de mana.cum sa l fac sa se intoarca la mine? cum sa l fac sa regrete? ajutati-ma cumva. imi vine sa renunt la viata la tot.

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cum adica? Te bate? Te jigneste? Si inca mai vrei?
Ori esti masochista, ori esti proasta! Inclin sa cred ca ambele.
Chiar crezi ca merita sa te agiti asa pentru un crac de izmana?

| NoUseForAName a răspuns:

Imi pare rau ca ai ajuns in aceasta stare insa nu e bine.
Iti spun cateva idei ca de la amic la amic ce sa faci.

1. Incearca sa il uiti, ignora-l sa vada ca nu te doare si o sa vezi ca o sa ii para rau pentru ce a facut.
2. Nu te merita din moment ce te-a jignit, te-a batut, e un nesimtit si jumatate.
3. Nu gandi negativ si nu trebuie sa renunti la viata pentru un om ca el. Meriti ceva mai bun.

Relax, take it easy.

| Crivi a răspuns:

Sa regrete? u ai ceva in minte? te batea, te injura si tot u te gandesti ce trebuie sa faci sa se intoarca? zi merci ca ai scapat de un asemenea exemplar...nu pot sa inteleg biatu de loveste o fata, dar nici fata de accepta sa fie batuta...dar se pare ca multi au ramas la stadiul de Primatahappy

| diclorofosfat a răspuns:

Stii citi baieti mai sunt pe lumea asta? E un gunoi daca a ridicat maina la tine, un barbat adevarat nu ar lovi niciodata o femeie. Nu merita nici sa te gindesti la el. Sfatul meu? Fii fericita, arata-i ca poti trai si fara el, si ai sa vezi ca o sa-l doara, el te domina si vrea ca sa nu ai viata fara el, dar tu arata-i ca esti mai puternica, si nicidecum nu te intoarce la el: Cel care a ridicat maina o data, o s-o ridice din nou.

| ATS a răspuns:

Nu te supara ca iti spun, dar, Doamne! Peste cate dai!
Cum sa iesi din starea asta?
Simplu! Du-te si vezi-ti de viata. Din cate ne-ai facut cunoscut pe aici, el era un porc, un bou, un om de nimic.
Te batea? Poate ca o data ti-a dat o palma, poate ca s-a intamplat ceva. Dar! Daca a inceput sa fie din ce in ce mai agresiv, la urmatoarea bataie ar fi trebuit sa ii faci vant.
Uite ce e, stiu prin ce treci, e greu sa uiti pe cineva asa, mai ales pe cineva cu care ai stat 3 ani de zile.
Dar, gandeste-te. De ce sa stai dupa cineva care acum si-a gasit alt sac de box?
Lasa-l, are balta peste! Gandeste-te ca acolo undeva este cineva care se va numi intr-o zi urmatorul tau prieten.
Cel mai bine ar fi sa discuti cu mama ta, sau cu cineva din familie.
Daca nu, pur si simplu du-te si descarcate cuiva, iesi in oras, distrezate, lasa razbunarea si toate alea. Iti irosesti viata degeaba

| florii_2734 a răspuns:

In timp ce mergi pe strada te intalnesti cu cea care ti-a furat prietenul. Arata-i tu de ce esti in stare!