| anonim_4396 a întrebat:

Bună, vreau sa va povestesc ceva. Acum 2 saptamani i-am zis lui crush ca il plac pentru ca m-a rugat sa ii zic de cine imi place. Când a aflat prietenii noștri au început sa zica "ce părere ai despre asta? Acum nu mai zici nimic?" etc și uneori când prietenii mai fac caterinca despre mine și el zice ca nu ma place. În perioada asta a fost mai ocupat și uneori stătea foarte puțin afara și pleca iar atunci când pleca ziceam "ce trist... A plecat" si un "prieten" care mai mereu face misto i-a zis crush-ului când nu eram eu "ba, vezi ca aseară a plâns gagică-ta după tine când ai plecat" el a intrebat "cine?" iar el i-a zis "Maria" (adica numele meu), dacă va întrebați de unde am aflat va zic acum, mama mi-a zis ca ei erau la magazin cu încă 2 fete(foste colege) si ca voia sa intre la magazin dar aștepta să iasă cele 2 persoane ca sa poată întra și a auzit discutia dintre cei 2, ei neștiind ca e mama vorbeau în continuare, oh da, am uitat sa va zic răspunsul pe care l-a dat crush, a spus "urinez" (adica a spus asta dar în sensul ala urat gen ma p** Intelegeti voi). Ma simt super prost pentru ca cred ca par disperata dar atunci când ziceam "ce trist... A plecat" făceam și putina caterinca dar nu voiam sa para ca sunt disperata. Ce pot sa fac ca sa nu ma mai simt prost?

Răspuns Câştigător
| kb9 a răspuns:

Nu te mai gandi la asta. Uita. Cand ajungi acasa, pur si simplu, incerci sa-ti golesti Hard disk-ul, nu e nici un ritual 'satanic', trebuie doar sa exersezi si, clar, sa te gandesti la lucrurile bune din viata ta.

Uite asa poti sa uiti si de situatia asta, dar si de baiatul ala. Daca pui intrebari pe Toti Prezicatorii pentru Unu si te tot gandesti la el, n-o sa uiti, nici pe el, nici situatia, inchide TPU-ul, sterge intrebarea, nu te mai gandi la asta sau la el si...simplu, uita.