| Luiza_4166 a întrebat:

vreau si eu niste pareri. Mi-am inceput viata sexuala de vreo 6 luni si mi s-a cam schimbat data in care imi vine menstruatia, si desori m-am speriat deoarece luna de luna a inceput sa-mi intarzie.In luna mai, mi-a intarziat cel mai mult, deoarece in aprilie mi-a venit pe 6 iar in mai pe 24.Luna trecuta, adica in iunie, nu mi-a venit deloc, iar acum suntem in 7 si tot nu mi-a venit, deci mi-a intarziat cam ca si in mai. Mi-e frica sa nu fiu insarcinata dar daca si in mai am patit la fel. Dar de la ce este? de ce imi intarzie atat? e normal? am 18 ani.multumesc

4 răspunsuri:
| Rukhsandra a răspuns:

Pai ca sa nu stai cu grija mai bine faci un test sa te linistesti.Ai avut si alte simtome de sarcina?

| Annd a răspuns:

Eu nu mi-am inceput viata sexuala, dar ciclu meu este destul de neregulat. Deci, daca tie iti venea inainte neregulat si acum nu, nu inseamna neaparat ca esti insarcinata, tinand cont de faptul ca ti-ai inceput-o de 6 luni, si nu ai inca burticawinking

| xroberth a răspuns:

Este destul de posibil sa fi insarcinata... mai asteapta 4-5 zile si daca tot nu iti vine eu zic sa te indrepti spre o farmacie si cumperi un test de sarcina tongue

| Luiza_4166 explică:

Ms,m-am speriat degeaba.Mi-a venit azi, dar nu inteleg de ce am deregralile astea? pentru ca inainte nu le aaveam.il aveam regulat, acum e din ce in ce mai aiurea.