| anonim_4396 a întrebat:

Buna XD, credeti ca un joc pe pc poate influenta viata un copil [ varsta 12-15 ani ], ma refer la faptul ca stiu copii de clasa a5a, a6a, care sunt inembuniti dupa metin 2. Oare de ce? Funda cea mai buna explicatie happy

5 răspunsuri:
| Lylia a răspuns:

MadnessCaffe e adevarat ca mutli joaca metin2 si e normal sa existe si "inculti", dar eu joc metin si nu e chiar asa. Cat despre dependenta, este posibil, depinde de persoana si de stilul de viata pe care il duce, spre exemplu: daca nu ai ce face si joci continuu ca idiotul apare aceasta dereglare si fara metin ti se pare ca nu exista viata, dar daca faci mai multe lucruri, esti organizat, nu faci exces, e chiar bine, in sensul ca iti dezvolti anumite capacitati ( de observare, intelegere, spirit de echipa etc) si ai o activitate in plus. Unii sunt inebuniti pentru ca e un joc complex, amuzant si logic, aceste caracteristici, se pare, avand efect si influenta asupra lor. Sper ca te-am ajutat!

| MadnessCaffe a răspuns:

Deci, te asigur ca 99.99% din cei care joaca Metin2 sunt INCULTI! Te asigur 100% ca ce am zis in propozitia anterioara e adevarat, am curaj sa jur pe orice! Toti oamenii inculti pe care i-am intalnit, ce crezi, joaca Metin2!

Depinde de joc, de copil si masura in care il joaca, asa ca nu poti spune cu exactitate.

| MadnessCaffe a răspuns:

@Lylia Daca vrei iti dau eu un joc adevarat nu Metin2 si faci diferenta dintre jaful ala si unul de milioane de dolai pe zi. Metin2 e pentru copii care debea au descoperit internetul, chiar eu am jucat metin2 sa vad ce fel de oameni sunt, si ce crezi, am gasit numai cocalari,inculti, pitipoance, arfisti, ca de, asa sunt romanii, majoritatea.

| alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Unii copii jucandu-se prea mult incep sa-si creeze o lume virtuala numai a lor in care traiesc.Dar nu e bine deoarece incet incet incep sa se desprinda de realitate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

MadnessCaffe, ce fel de joc? XD.