| NicolaeDinBalcani a întrebat:

Buna TPU, am plasat recent o comanda online, iar aceasta a fost preluata de firma de curierat si trebuia sa ajunga pe 12.08 doar ca nu am fost contactat in legatura cu comanda pana in prezent. Am luat legatura cu firma de curierat sa stiu ce se intampla cu coletul, daca va mai livra sau daca trebuie sa il ridic de la sediu si mi-au confirmat ajungerea coletului in depozitul de destinatie si ca trebuie sa ii contacteze expeditorul si cum ca nu au mai multe informatii sa imi dea. Am luat legatura cu expeditorul si le-am explicat situatia. E ceva ce pot face intre timp sau astept sa discute firma cu expeditorul fara sa stiu ce se intampla? Tin sa mentionez ca am facut plata online, cu cardul.

Răspuns Câştigător
| Mihai0101 a răspuns:

Normal ar fi sa vina in cateva zile dar ar fi mai sigur daca a-ti da niste telefoane pe la curieri si de unde ati cumparat.De pe ce site a-ti cumparat?

| NicolaeDinBalcani explică (pentru Mihai0101):

De pe candyland.ro am mai cumparat produse si au fost ok, am sunat la curierat si mi-au spus acelasi lucru, sa vorbesc cu expeditorul.

| Mihai0101 a răspuns (pentru NicolaeDinBalcani):

Ciudat puteti sa incercati sa luati legatura cu candyland.ro sa spuneti ca ati facut o comanda pe care ati platito cu cardul si ca nu ati primit nimic inca!

| NicolaeDinBalcani explică (pentru Mihai0101):

Am vorbit cu cei de la candyland si mi-au spus ca trebuie sa vorbesc cu DPD, deoarece coletul se afla in posesia lor, si mi-au confirmat si ei asta. Ma duc la sediul lor sa vad ce se intampla si care e problema.

| Mihai0101 a răspuns (pentru NicolaeDinBalcani):

Foarte ciudat nu am patit asta cu fan-curier si nici cu dpd ceva greseala in sistemul lor cinestie ce boacana au facut