| madalina0106 a întrebat:

Buna ziua acum o sapt am furat o pereche de blugi dint run magazin din Italia valoarea acestora find de 50 euro pe care nu am avut bani sa ii platesc furandu i, din nefericire am fost prinsa aceasta find si prima mea fapta de acest gen, am mers la politie am semnat o foaie cu art 161 cpp si mi au dat drumul. Acum eu sunt in Romania ce urmeaza sa se intample stiu doar ca mi au desemnat un avocat din oficiu ca cei de acolo nu stiau eng si eu nu intelegeam italiana. Cum credeti ca o sa se termine? ar trebui sa dau un mail magazinului sa imi cer scuze si sa ii rog sa acopar prejudiciu va rog ajutati-ma nu stiu ce e de facut? Fapta apare deja in cazierul meu? daca maine o sa merg sa iau cazierul o sa il am patat

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ideal ar fi sa faci inchisoare.

si din fericire (nu NEfericire) te au prins. din cauza altora ca tine se face tara asta ce cacao.

| micutzafinetze a răspuns:

Nu baza de date nu coincide deocamdata cu a noastra e un lucru inor si prejudiciul nu e mare vei scapa cu bine fara cazier ai face bine sa le achiti preudiciul sanu te mai treaca prin tribunal sa mergi pe cala amiabila cu magazinul