| Calinm22 a întrebat:

Buna ziua, am aflat că proprietarul unde stăteam eu in chirie nu mi-a depus contractul și că stăteam la negru, iar de câteva zile m-am mutat și nu vreau să-i plătesc pentru ce a făcut, dar mi-am uitat contractul de angajare într-un dulap și mă întrebam dacă poate să mă dea la poliție cu acel contract. Până la urmă nu e legal ce a făcut el dar daca e prost poate să mă dea la poliție și așa luam amândoi amendă, mulțumesc.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La urma urmei aveti un contract asa ca trebuie sa platesti ca si ce faci tu tot o ilegalitate este. In final faptul ca nu a inregistrat contractul tot el va avea de suportat amenda nu tu, dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa platesti pentru serviciile pe care ti le-a oferit.

| lpavel a răspuns:

Nu inteleg, ce nu vrei sa-i platesti mai exact, chiria? Erai ramas in urma cu chiria apoi ai fugit fara sa platesti sau ce?