| LauraAnton99 a întrebat:

Bună ziua am o intrebare daca stie cineva sa ma ajute va rog iubita mea este din Turcia și vrea să locuiască în Rromânia si ii trebuie permis de sedere poate obtine aceast permis daca are iubită in Romania? Sau cum este exact?

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Cum este mai exact? Nu poate locui indiferernt cate iubite ar avea, sa intrebe la ambasada ce poate face sau care is cerintele ca un cetatean turc sa poata locui in RO sau de se poate asa ceva.

Permis in baza iubitei din RO nu-ti da nimeni, doar daca va casatoriti, in rest nu te baga nimeni in sama daca spui de iubite, iubiti etc.

| wildthing a răspuns:

Intreaba si tu la organizatiile astea lgbt ale voastre, daca exista o procedura legala prin care ea poate veni aici...ma gandesc ca or mai fi si alte persoane care s-au confruntat cu o situatie similara.

| pufulescu0o a răspuns:

Din cate stiu nu merge pe iubire, trebuie casatorie.