| nico2876 a întrebat:

Am si eu o intrebare: setul antiacnee de la gerovital se foloseste doar pentru acnee? Nu se poate folosi si pentru ingrijirea tenului chiar daca nu ai acnee?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am luat la puricat ingredientele acestei game, poti sa citesti aici parerea mea in urma analizei listei de ingrediente inci :
https://www.tpu.ro/......-mai-avut/

| AdelaElena88 a răspuns:

De obicei produsele destinate tenului acneic conțin substanțe menite sa usuce pielea. Daca tu o sa folosesti produse pe baza de acid salicilic sau sulf, s-ar putea sa iti ususci foartr tare pielea.Cu toate astea, eu cred ca pentru îngrijirea și menținerea sănătății pielii ai nevoie de un gel de curățare( cele de balea sunt foarte accesibile, le găsești la Dm), o crema antimperfectiuni, o masca pentru puncte negre( nu trebuie neaparat sa o cumperi, poți sa o faci chiar tu), o crema hidratanta și cel mai important o crema cu factor spf pe care sa o o folosești indiferent de anotimp.